DRS úsek zůstane v Šanghaji jeden, ale bude kratší

Mezinárodní automobilová federace potvrdila, že během závodu v Číně budou mít jezdci k dispozici pouze jeden úsek pro použití zadního nastavitelného křídla.
DRS úsek zůstane v Šanghaji jeden, ale bude kratší

Jeden úsek byl v Číně už loni a letos zůstává na stejném místě, tedy na nejdelší rovince. Ale protože bylo loni předjíždění v Šanghaji díky DRS až moc snadné, letos FIA úsek zkrátila o 152 metrů, aktivovat křídlo budou jezdci smět až 752 metrů před 14. zatáčkou (zelená čára).

Jako vždy je podmínkou pro použití křídla menší než sekundová ztráta soupeře. Pro tento účel bude FIA měřit rozdíly mezi jednotlivými vozy ve 12. zatáčce (žlutá čára).

Další článek: Red Bull vyzkouší v Číně dvě různé specifikace svého vozu

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna