DRS od příštího roku také v GP2

DRS uvidíme příští rok také v závodech GP2.
DRS od příštího roku také v GP2

Před pár lety prohlašoval šéf GP2 Bruno Michel, že v sérii v žádném případě neuvidíme KERS, DRS nebo jiné pomůcky pro předjíždění. Série by měla být o čistém závodění. Konec konců v tomto případě jde spíše o školu jezdců než o pobavení fanoušků.

Časy se ale mění. GP2 doběhne formuli 1 a od příštího roku zavede DRS. Důvodem prý je lepší plnění hlavního cíle, kterým je příprava jezdců na formuli 1. 

„Vždy jsme říkali, že GP2 je schopna produkovat úžasné závody bez DRS nebo jakýchkoliv jiných zařízení a sezóna 2014 opět přinesla řadu těsných soubojů a vzrušujících bitev na trati,“ říká dnes šéf série Bruno Michel. 

„Nicméně musíme také zajistit, že zůstáváme v souladu s naším posláním: přípravou jezdce pro další krok, kterým je formule 1.“

Podle Michela proběhla diskuse mezi týmy a všichni se shodli, že DRS přinese lepší podívanou. Podmínku ale musí být, že půjde o stejnou technologii, jaká se využívá v F1.

Diskuze (7) Další článek: Rosberg: Závodění s omezenou rádiovou komunikací bude čistější
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".