DRS jezdci letos použijí v Kanadě jen na jedné rovince

FIA se pro Grand Prix Kanady rozhodla pro změnu s DRS. Dva úseky loni přinesly až příliš snadné předjíždění, proto letos bude jen jeden.
DRS jezdci letos použijí v Kanadě jen na jedné rovince

Loni mohli jezdci aktivovat DRS v kanadském závodě na poslední a cílové rovince (zelené čáry). FIA uznala, že to bylo moc, proto pro letošní závod v Montrealu zachová jen jeden úsek DRS, a to ten na poslední rovince před zatáčkou 13.

Federace ho navíc vůči loňskému roku zkrátila o 50 metrů. Místo měření rozdílů mezi vozy zůstává za 10. zatáčkou (žlutá čára).

Další článek: Räikkönenovy potíže s řízením Lotus trochu frustrovaly

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“