Drobný problém kvůli obrubníku, říká Abiteboul o diskvalifikaci Ricciarda

Daniel Ricciardo bylo vyloučen z kvalifiakce na GP Singapuru, protože MGU-K v jeho voze překročil povolený limut 120 kW. Podle šéfa Renaultu šlo o drobný problém.
Drobný problém kvůli obrubníku, říká Abiteboul o diskvalifikaci Ricciarda

Oba vozy Renaultu se dostaly do poslední části kvalifikace. Daniel Ricciardo se kvalifikoval na osmém místě. Po kvalifikaci byl ale vyloučen. Jeho MGU-K překročil povolený limit 120 kW.

Podle Renaultu tím Ricciardo v první části kvalifikace získal výhodu jen jedné mikrosekundy. Příčinou bylo najetí na obrubník.

Cyril Abiteboul uvedl, že tým přijal opatření, aby se situace v závodě neopakovala, ale bude muset provést další analýzy.

„Musíme pochopit, proč se to stalo v jednom kole, na jednom obrubníku, ze všech kol, které jsme odjeli tento rok a předchozí roky. To je něco, čemu musíme ještě porozumět.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Reverzní startovní rošt pro kvalifikační závod se jezdcům nelíbí

19:06 | Nálada ve F1 se mění jako počasí. Podle RaceFans byla v pátek vůle zmrazit od příštího roku pohonné jednotky, v pondělí (kdy se mělo elektronicky hlasovat) už ne. Věc se odkládá nejméně do 11. února. Důležité je to pro Red Bull, aby mohl převít PJ od Hondy.
12:42 | AlphaTauri vydala video o přípravách Júkiho Cunody na sezónu odkaz
10:26 | Ve Fioranu pokračují testy Ferrari. Dnes je za volantem Charles Leclerc.
9:29 | Alesi se včera svezl ve ferrari, ale to je tak asi vše. V jezdecké akademii končí.