Dříve nebo později vyhrajeme, věří Räikkönen

Monako je pro Ferrari povzbuzením.
Kimi Räikkönen přivezl Ferrari v Monaku první letošní pódium, ale byl trochu zklamaný, protože mu jen těsně uniklo vítězství v kvalifikaci, které by mu pravděpodobně umožnilo bojovat v závodě ještě výše. Díky vylepšenému vozu však věří, že vítězit začne znovu ještě letos.

"Tvrdá práce z posledních týdnů konečně přinesla ovoce, což je pro nás všechny skutečně pozitivní. Víme, že jsme teď na správné cestě. Ještě musíme udělat několik drobností, ale dříve nebo později zvítězíme," řekl.

Ferrari bude mít na voze v následujících závodech další nové díly a Räikkönen věří, že díky nim bude moci bojovat s Brawnem GP ještě více než v Monaku, kde nepřekonal ani jeden z vozů z Brackley.

Hned po startu předjel Räikkönena Barrichello, což bylo dáno měkčí směsí pneumatik, kterou použili u Brawnu a tratí.

"Kdykoliv jsem startoval na špinavé straně trati, vždy jsem ztratil alespoň jednu pozici, protože se při startu pneumatiky hodně protáčejí. Rubens mě předjel a to byla škoda. Kdyby se mi bývalo podařilo zůstat za Buttonem, myslím, že bych si vybudoval náskok," řekl Räikkönen.

Fin sice dorážel na brazilského soupeře před prvními zastávkami v boxech, ale předjet se mu nepodařilo. Vpřed neposunul ani po jedné z návštěv u mechaniků.

"Nakonec bylo těžké bojovat o druhé místo a byla tu ta věc během poslední zastávky v boxech, kde jsme ztratili několik sekund kvůli problémům s pravým zadním kolem. Když jsem se vrátil do závodu, ztrácel jsem na Brazilce ještě více než předtím," konstatoval Räikkönen.

I když stupně vítězů považuje za pozitivní výsledek pro tým, důležité je podle Räikkönena hlavně vítězství.

Před Grand Prix Turecka si Fin znovu zazávodí v rally, v sobotu usedne v Marca Trevigiana za volant Fiatu Grande Punto S2000.
Další článek: Alonso doufá, že Renault zopakuje loňské zlepšení