Drama se nekoná, jen potřebujeme vyladit nastavení, říká Vettel

Podle Sebastiana Vettela Red Bull postavil i letos velmi dobré auto. Není proto nutné ho předělávat, jen vyladit, a výsledky se dostaví.
Drama se nekoná, jen potřebujeme vyladit nastavení, říká Vettel

Po loňské dominanci se letos Red Bull ocitl v pozici, kdy musí v šampionátu dohánět ztrátu, a ne bránit náskok. Situace je o to těžší, že nemá nejrychlejší auto. Ale ztráta na McLaren není velká.

"Není to žádné drama," hodnotil Vettel. "V Austrálii jsme měli dobrý závod, v Malajsii to bylo trochu chaotické. Býval bych raději začal lépe. Ale zbývá 18 závodů a my nejsme na dně."

"Věřím, že to bude dobré. Musíme jen pracovat na některých detailech, aby bylo auto výkonnější. Musíme najít správné nastavení, pak to bude dobré."

Podobné problémy má podle svých slov také Mercedes. S nastavením se nedokáže pokaždé trefit do úzkého okna, ve kterém jeho vůz a pneumatiky pracují na plný výkon. Red Bull se své problémy snaží řešit v simulátoru.

"Jak jsem řekl, musíme pracovat na detailech, ladit nastavení RB8, a na to jsme se mezi Grand Prix zaměřili. Teď se nemůžu dočkat, až budu jezdit ve skutečné Šanghaji. Měli bychom mít pár zajímavých vylepšení," uzavřel Vettel.

Úřadující mistr světa byl v uplynulých dnech ve Francii, kde převzal cenu od francouzské Akademie sportu a navštívil Technocentrum Renaultu v Guyancourtu.

Další článek: Mercedes: F-průduch je těžké nasadit na hotový vůz, proto se konkurence rozčiluje