Dožene Mercedes Ferrari? Chystá další novinky

Na začátku sezóny to vypadalo, že Ferrari má letos konečně šanci ukončit velmi dlouhé čekání tifosi a získat alespoň v jednom šampionátu titul mistra světa. Pak se ale situace změnila a nyní se bude muset Ferrari ohlížet spíše za sebe.
Dan Mullan
Dožene Mercedes Ferrari? Chystá další novinky | Dan Mullan

Ferrari stále více ztrácí na Red Bull a Maxe Verstappena. Postupně se na italskou stáj naopak dotahuje Mercedes. Hamilton byl pětkrát za sebou na stupních vítězů. Vůz stříbrných šípů se zlepšuje a jezdci se mohou opřít o mimořádně dobrou spolehlivost.

Není to otázka smůly a také není co měnit, říká Binotto po Maďarsku

Není to otázka smůly a také není co měnit, říká Binotto po Maďarsku

Hamilton měl sice na Hungaroringu v kvalifikaci problém s DRS ale „dojezdová“ spolehlivost je skvělá. Nebýt nehody Russella v Silverstonu, dokončili by oba jezdci Mercedesu všechny letošní závody. Hamilton naposledy nedojel vloni v Monze po kolizi s Verstappenem. Poslední technické DNF ho potkalo v Rakousku 2018!

Je velmi nepravděpodobné, že Mercedes letos zabojuje o některý z titulů. Mohl by ale získat druhé místo. Toto Wolff to však bere rezervovaně.

„Druhý je první poražený,“ odpověděl šéf Mercedesu Toto Wolff na otázku, zda existuje šance porazit Ferrari v boji o druhé místo v Poháru konstruktérů.

Podle Wolffa je důležitější spíše situace na trati. „Spíše než o to, abychom se starali o umístění v šampionátu, jde o vývoj vozu, abychom mohli zaslouženě vyhrávat závody, porážet ferrari a red bully a připravovat se na příští rok.“

Připravují novinky

Mercedes v posledních závodech nasadil novinky. S vývojem letošního vozu neskončil.

„Chystáme další,“ řekl Andrew Shovlin. „Budeme se snažit do Spa přivézt nějaký výkon, který by zmenšil ztrátu. Ve vývoji vozu budeme ještě chvíli pokračovat.“

„Jsme docela nadšení, posledních pár závodů bylo nejzábavnějších, co jsme za celý rok měli. Doufáme, že se nám podaří udělat další krok, protože určitě chceme v blízké budoucnosti vyhrávat závody. Tvrdě pracujeme na tom, abychom toho dosáhli.“

Další článek: McLaren už měl informovat Ricciarda, že ho chce nahradit Piastrim