Dovednosti pilota budou hrát letos daleko důležitější roli, říká Magnussen

Podle jezdce McLarenu a jednoho z nováčků ve startovním poli Kevina Magnussena bude v nadcházející sezoně vliv pilota na výkonnost monopostu o poznání větší, než tomu bývalo v dobách minulých.
Dovednosti pilota budou hrát letos daleko důležitější roli, říká Magnussen

O tom, že budou mít piloti v letošním roce kvůli nově zavedeným technickým regulím za volantem vozu daleko více práce, netřeba pochybovat. Jako jeden z posledních se na toto téma vyjádřil Kevin Magnussen, jemuž se směr, jakým se formule 1 vydala, evidentně zamlouvá.    

“Opravdu to je jezdcovo auto – daleko víc než ty starší,“ nechal se slyšet Dán na stránkách Autosportu. S foukaným difuzorem (na vozech z roku 2013) se to stalo trochu jednoduché, ale v tomto roce je to více jezdcovo auto a já si myslím, že je to skvělé.“

“S tím větším točivým momentem je to trochu obtížnější. Je obtížné starat se o pneumatiky a myslím, že to bude trochu zrádné. Potřebujete více dovedností a být citlivější na plynu. Vyhrát ve voze, který na vítězství nemá, bude nadále nemožné, ale to je formule 1; je to člověk a stroj, a já doufám, že uvidíme, že jezdci budou dělat daleko větší rozdíl (než v minulosti),“ dodal Magnussen.

A slova zastání našel například u svého rivala z Williamsu Valtteriho Bottase: “Máte o trochu více výkonu v porovnání s přítlakem a přilnavostí, takže (vozy) budou o trochu záludnější, a také si myslím, že v závodě nebudete muset efektivně šetřit jenom pneumatiky, ale také palivo. Když dám všechny tyto věci dohromady, pak souhlasím (že bude výkonnost monopostů o poznání závislejší na dovednostech pilota).“

“Z jezdeckého úhlu pohledu bude letos šetření paliva, aniž by jezdec ztrácet příliš mnoho času, daleko důležitější. Nebude to jen o péči s pneumatikami. Samozřejmě nám budou pomáhat nějaké počítače, ale nakonec bude na jezdci, aby šetřil palivo a neztrácel čas,“ zdůraznil Fin.  

Diskuze (25) Další článek: Harstein: Doktoři nikdy neříkají, že pacientovi pomůže už jen zázrak
21:17 | Vypadá to, že Arrivabene x Binotto zatím 1:0. Binotto podle italských médií nedorazil do Austinu.
18:43 | TOP 5 jezdců v historii F1 podle Alonsa: Schumacher, Prost, Fangio, Senna a Hamilton.
15:20 | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.
13:16 | Potvrzen harmonogram testů. Pojede se opět v Katalánsku a to od 18. do 21. února a od 26. února do 1. března.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10