Doufám, že Checo získá sedačku u Red Bullu, říká Lawrence Stroll

Sergio Pérez získal své první vítězství ve formuli 1. Paradoxně se mu to povedlo v předposlední závod pro tým, se kterým strávil sedm sezón.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Doufám, že Checo získá sedačku u Red Bullu, říká Lawrence Stroll | Foto: Getty Images / Peter Fox

Sergia Péreze čeká ještě jeden závod za Racing Point. Poté bude bez závodní sedačky. Teoreticky ale má stále šanci získat sedačku u Red Bullu.

„Checo byl fantastické aktivum,“ řekl Lawrence Stroll pro Sky. „Pro tento tým byl přínosem dlouho předtím, než jsem dorazil.“

„Každý víkend dokazuje, že si zaslouží být příští rok v autě. Doufám, že příští rok bude v Red Bullu.“

Dnes jsme vyhráli zaslouženě, říká Pérez po svém prvním triumfu ve F1

Dnes jsme vyhráli zaslouženě, říká Pérez po svém prvním triumfu ve F1

„Lidé zapomínají, že jsme koupili skvělý tým. Bylo to 400 lidí, poloviční počet zaměstnanců ve srovnání s většinou ostatních týmů, méně než polovina rozpočtu. Přesto dokázali před pár lety skončit opakovaně na čtvrtém místě. Nemělo by tedy být velkým překvapením, že jsou toho dnes schopni dosáhnout.“

„Přinesl jsem nějaké financování, které tým zoufale potřeboval, aby byl konkurenceschopnější a přinesl jsem s sebou některé vůdčí schopnosti, které pomohly týmu být konkurenceschopnější. Výsledkem je dnešek. Doufejme, že v budoucnu bude více dní, jako byl tento.“

Další článek: Fotogalerie: Schumacher, Ilott a Cunoda převzali trofeje

20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.
14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00