Double v Imole nám přinesl psychickou výhodu, vzpomíná Horner na bitvu s Ferrari

Ferrari mělo skvělý start do sezony, Charles Leclerc vyhrál dva z prvních tří závodů a fanoušci týmu z Maranella opatrně doufali v mistrovskou sezonu. Nakonec ale vše dopadlo jinak a jedním z bodů zlomu byla grand prix na Imole.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Double v Imole nám přinesl psychickou výhodu, vzpomíná Horner na bitvu s Ferrari | Foto: Getty Images / Mark Thompson

V prvním ze dvou italských závodních víkendů sezony v dubnu Max Verstappen nejprve vyhrál sprint po bitvě s Charlesem Leclercem a v samotné velké ceně poté Red Bull získal vítězný double. Verstappen triumfoval před Perezem.

Podle Christiana Hornera byl víkend na Imole jedním ze zlomových momentů celé sezony. Na dubnové události šéf Red Bullu zavzpomínal pro Autosport.

„Pro nás měla letošní sezona jen 21 závodů, protože ten první jsme nedokončili ani s jedním vozem (v Bahrajnu; pozn. red.). Proto bylo důležité udržet s nimi kontakt.“

„Pro mě osobně byl klíčovým víkendem ten v Imole, kde jsme vyhráli sprint a pak i závod. Vyhrát oba tyto závody, získat double a ještě porazit Ferrari na jeho domácí půdě, to nám přineslo psychickou výhodu, zatímco na Ferrari to mělo opačný účinek.“

„Náš vůz prošel vývojem, zlepšil se, snížili jsme jeho hmotnost…a pak se dostavila rychlost!“

Triumf v Imole nastartoval sérii šesti vítězství Red Bullu, kterou utnul až Carlos Sainz svým prvenstvím na Silverstonu. Ve Velké Británii tak sice Ferrari slavilo vítězství, nicméně v celkovém pořadí už Max Verstappen vedl před Charlesem Leclercem o 43 bodů.

Sám Verstappen pro Autosport uvedl, že po Imole poprvé pomyslel na možnost obhajoby titulu mistra světa. Na italské půdě Nizozemec vyhrál po předchozím odstoupení v Austrálii.

„To, jakým způsobem jsme se po Austrálii v Imole vrátili do hry, bylo prostě neuvěřitelné,“ rozpovídal se dvojnásobný mistr světa.

„Věděli jsme, že máme velký potenciál, ale bylo potřeba ho probudit. Vývoj vozu se začal ubírat správným směrem a jeho hmotnost se postupně začala snižovat. To bylo dobré.“

„Od Imoly jsme pak měli jako celý tým mnoho dalších skvělých víkendů. Nevím přesně kdy, ale zkrátka někdy po Imole jsem si řekl, že máme dobro příležitost získat titul.“

A to byl dobrý odhad.

Další článek: Formule 1 na sněhu a ledu

Témata článku: , , , ,