Dostat se do Q3 na střední sadě je neuvěřitelné, těší Russella

George Russell dokázal s Williamsem postoupit až mezi deset nejrychlejších v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska formule 1. Na Red Bull Ringu obsadil deváté místo.
Dostat se do Q3 na střední sadě je neuvěřitelné, těší Russella

Russell dostal Williams až do třetí části kvalifikace poprvé od Velké ceny Itálie 2018, kdy se to podařilo Lanci Strollovi.

Právě Kanaďana přitom v dnešní kvalifikaci dokázal v Q3 porazit a získat tak deváté místo. Do Q3 se Russell dostal podruhé v kariéře, poprvé se mu to podařilo v loňské GP Sachíru, kdy u Mercedesu zaskakoval za Lewise Hamiltona.

Do Q3 se přitom na Red Bull Ringu podařilo Russellovi probojovat na střední sadě pneumatik.

„Opravdu je to pro nás jako pole position. Dostat se do Q3 je jedna věc, ale dokázat to na střední sadě je neuvěřitelné. Před kvalifikací jsme samozřejmě mluvili o tom, jak jet v Q2. Jestli nejprve na měkké sadě a pak na střední nebo naopak. Byli jsme ale přesvědčeni, že nechceme do top 10 postoupit na měkkých,“ řekl Russell.

„Podařilo se nám to. Jak jsem řekl, je to pro nás jako pole position. Jsem pravděpodobně nejvíce nadšený od chvíle, kdy jsem naposledy vyhrál závod.“

Že se Russellovi na Red Bull Ringu daří ukázal už minulý týden, kdy zde v rámci Velké ceny Štýrska v kvalifikaci skončil jedenáctý a jen těsně nepostoupil do Q3. V závodě se pak držel v nejlepší desítce, než jej vyřadil technický problém.

„Když na takto krátkém okruhu uděláte chybu, není dostatek času ji napravit. Z auta jsme dostali i poslední milisekundu a zřejmě jsme udělali méně chyb než ostatní. Připadalo mi to jako opravdu povedené kolo. A to byl ten rozdíl, můžete vidět, že o postupu do Q3 rozhodovaly milisekundy. Mezi desátým a třináctým to bylo jako vždy velmi těsné.“

Váš názor Další článek: Schumacher slaví ve F3 první vítězství, Staněk těsně pod stupni vítězů