Dostane Toro Rosso v průběhu roku nový motor Ferrari? Spíše ne

V italských médiích se objevily spekulace, že by Toro Rosso mohlo v průběhu letošní sezóny dostat nový motor Ferrari. Je to ovšem spíše nepravděpodobné.
Dostane Toro Rosso v průběhu roku nový motor Ferrari? Spíše ne

Toro Rosso letos přejde od motorů Renault zpět k motorům Ferrari. Juniorka Red Bullu ale bude jezdit s motory z loňského roku a nikoliv s těmi letošními.

Včera se v italských médiích (Omnicorse) objevily spekulace, že by Toro Rosso v průběhu roku mohlo dostat letošní specifikaci. Tím by samozřejmě stoupla šance, že bude porážet hlavní tým Red Bullu po celou sezónu.

Minimálně na začátku sezóny právě s ohledem na motor očekává i sám Red Bull, že mu bude Toro Rosso minimálně vyrovnaným soupeřem.

Franz Tost ale pro Speedweek potvrdil, že o tom nic neví a podobně reagoval také mluvčí Ferrari Alberto Antonini: „Tento příběh jsem nikdy neslyšel. Nebylo by tak snadné přizpůsobit vůz nové specifikaci motoru (v průběhu sezóny),“ uvedl.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (17) Další článek: Nepostradatelné věci v životě Sebastiana Vettela
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00