Dostane se Ferrari vůbec z Q1? Není to jen o rychlosti na rovinkách, říká Binotto

Ferrari zažilo hrůzostrašný pátek. Pokud se během soboty nezlepší, nebude mít jen problém dostat oba vozy do třetí části kvalifikace, ale bude mít problém dostat je do té druhé.
Foto: Getty Images / Charles Coates 
Dostane se Ferrari vůbec z Q1? Není to jen o rychlosti na rovinkách, říká Binotto | Foto: Getty Images / Charles Coates

Není žádným překvapením, že se Ferrari ve Spa nedaří. Italská stáj má letos nedostatečný výkon pohonné jednotky. Navíc postavila vůz okolo svého loňského motoru, který byl naopak tím nejlepším, dokud nepřišly technické směrnice a dohoda s FIA.

V pátek bylo nicméně Ferrari téměř na dně výsledkových listin, což asi nečekal ani ten největší pesimista z početné řady tifosi.

Podle Binotta je rychlost na rovinkách jen jedním z problémů. Tím druhým jsou pneumatiky. Tým je nedokáže na sedmikilometrovém okruhu „zapnout“.

 „Snažíme se, aby pneumatiky fungovaly,“ řekl Binotto. „Chybí nám přilnavost – jak při brzdění, tak při akceleraci. Auto nemá žádný celkový výkon. Jezdci si stěžují na přilnavost, celkovou přilnavost.“

Ferrari v boji o triumf v Le Mans? Všechny možnosti jsou otevřené, říká Coletta

Ferrari v boji o triumf v Le Mans? Všechny možnosti jsou otevřené, říká Coletta

„Tohle není potenciál našeho vozu a rozhodně to není normální pozice našeho vozu, pokud porovnáte, kde jsme na startovním roštu a relativní konkurenceschopnost vůči ostatním.“

„Myslím, že stejná situace je u obou aut, nesouvisí to s konkrétním jezdcem. Je to o tom, jak najít správné nastavení auta, abychom dostali pneumatiky do provozního okna.“

Ferrari v pátek experimentovalo s úrovněmi přítlaku na svém autě, aby lépe posoudilo, zda je řešení s vysokým nebo nízkým odporem konkurenceschopnější.

„Pokud nenajdete správná okna pro pneumatiky, nedovolíte jim, aby fungovaly,“ řekl Binotto. „Jistě, pokud nemáte přilnavost, nejste ve druhém sektoru rychlí a v důsledku toho jste pomalí ve všech třech sektorech.“

Další článek: Podle Sainze vypadá Renault ve Spa silně. Ricciardo potvrzuje spokojenost

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.