Dostane Schumacher šanci u Audi?

Vyhlídky Micka Schumachera na setrvání ve formuli 1 i po letošní sezoně jsou nyní velmi nejisté. Pokud však nedostane u týmu Haas novou smlouvu, nemuselo by to pro mladého Němce znamenat konec v královně motorsportu.
Foto: Getty Images / Chris Graythen
Dostane Schumacher šanci u Audi? | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Situace Schumachera v Haasu momentálně není úplně růžová. Tým, potažmo jeho majitel Gene Haas, není spokojen s tím, že syn sedminásobného šampiona příliš často bourá a proto se poohlíží i po jiných jménech. Nejčastěji je zmiňován zkušený Nico Hülkenberg, který kompletní sezonu v F1 absolvoval naposledy v roce 2019.

Pokud bude Schumacher v Haasu nakonec přece jen nahrazen, zajímavou alternativou by pro 23letého pilota mohlo být Audi. Ingolstadtská automobilka v tomto týdnu oznámila svůj úmysl vstoupit do F1 v roce 2026 s týmem Sauber, jenž nyní závodí pod hlavičkou značky Alfa Romeo.

Schumacherovi, jehož maximem je šesté místo z letošní VC Rakouska, by k angažmá u Audi mohla pomoci i jeho národnost – očekává se totiž, že nový tým bude mít ve své sestavě alespoň jednoho Němce.

To se však nestane úplně rychle, jelikož minimálně pro příští rok má Sauber (potažmo Alfa Romeo) jezdeckou sestavu danou (budou ji opět tvořit Valtteri Bottas a Kuan-jü Čou).

„Nyní je vše o tom, aby Mick přečkal rok 2023,“ říká respektovaný novinář Ralf Bach webu F1 Insider. „Podle mého názoru je jeho budoucnost v Audi. Chtějí ho a už proběhla jednání. Vím to jistě.“

Spojení Schumachera s Audi by dávalo smysl pro obě strany. Pilot by si tím zajistil budoucnost v F1 v továrním týmu, německá automobilka by získala marketingově zajímavé jméno pro svůj domácí trh.

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Mexika 2015 až 2021

Témata článku: ,

Aktuality

15:15 | Za méně než 48 hodin bude mít prezentaci Red Bull. Spekuluje se, že bude oznámena spolupráce s Fordem. Měla by však být výrazně volnější, než bylo ve hře s Porsche. 
10:14 | Daniil Kvjat bude ve WEC jezdit za tým Prema. 
31. ledna | Haas chystá na 11. února filmovací den. Na něm uvidíme skutečný vůz (tedy pokud uveřejní nějaké záběry a fotografie). 
31. ledna | Nový vůz Ferrari uvidíme 14. února. Nyní už známe také čas – 11:25.