Dostane McLaren Američana do F1? Colton Herta testuje s loňským vozem v Portugalsku

Dvaadvacetiletý Colton Herta testuje s vozem McLaren na okruhu Portimão.
Foto: IndyCar
Dostane McLaren Američana do F1? Colton Herta testuje s loňským vozem v Portugalsku | Foto: IndyCar

Posledním Američanem, který ve F1 vyhrál, byl Mario Andretti. Od roku 1978 už uplynula spousta vody. Dostat se do formule 1, nebo možná obecněji financovat kariéru v motorsportu, není vůbec snadné.

Pro americké jezdce je to ještě těžší. Pokud se chcete dostat do F1, je vhodné svou kariéru budovat v Evropě. Za velkou louži týmy F1 moc nevidí, zvláště, když mají ve F2 a F3 zásobu talentů. Pro americké sponzory je však podpora amerického jezdce v Evropě neatraktivní a evropští sponzoři zase raději podpoří krajana. 

Corton Herta má výhodu. Pokukuje po něm McLaren. Herta se v roce 2019 stal nejmladším jezdcem v historii IndyCar, který vyhrál závod – a symbolicky na okruhu COTA v Austinu, kde jezdí také monoposty F1. Poté přidlal rodák z Kalifornie ještě dalších 6 vítězství, 8 pole positions a celkově 10 pódií. Letos má na kontě jedno vítězství, ale celkově je až 11.

V těchto dnech bude Herta testovat v Portimão s loňským vozem McLaren MCL35M. Normálně si podobný luxus týmy dovolit nemohou – mladíci se musí spokojit s výrazně starším vozem. Nyní však existuje výjimka, protože loňské vozy jsou zcela odlišné od těch letošních.

Předpokládá se, že by Herta mohl vyměnit sedačku v amerických formulích za tu u McLarenu v roce 2024, kdy by nahradil Daniela Ricciarda. Forma Australana je v poslední době taková, jaká je, ale stále má smlouvu. A Herta potřebuje získat další zkušenosti.

„Colton je v IndyCar osvědčený talent a nás bude zajímat, jak se adaptuje na vůz formule 1,“ řekl Andreas Seidl. „Věříme, že mu tento testovací program poskytne cenné zkušenosti.“

Testovat bude McLaren v Portugalsku od 11. do 13. července. Colton Herta se bude o testovací povinnosti dělit s testovacím a vývojovým jezdcem McLarenu F1 Willem Stevensem.

Další článek: Nedokážeme si to vysvětlit, říká Marko o problémech Verstappena s pneumatikami

Témata článku: