Doriane Pin se stala juniorkou Mercedesu a bude závodit ve F1 Academy | Foto: Iron Dames

Foto: Iron Dames

Doriane Pin se stala juniorkou Mercedesu a bude závodit ve F1 Academy

Každý tým bude v letošním ročníku F1 Acacemy podporovat jednu jezdkyni. Mercedes si vybral Doriane Pin, která se stala i členkou juniorského týmu.

Dvacetiletá Francouzska má na kontě bohatou kariéru a mnoho úspěchů. V roce 2019 vyhrála doma ve Francii šampionát v motokárách. V roce 2021 získala pět umístění na stupních vítězů v Le Mans Cupu. O rok později vyhrála Ferrari Challenge Europe, když vyhrála devět ze 14 závodů. 

Zvítězila také v prestižním závodě 24 hodin Spa a ve finále sezony European Le Mans Series ve třídě GTE-AM.

V roce 2023 se přesunula do kategorie LMP2 ve WEC, kde závodila za Premu. Posádka vozu 63 se v průběhu roku měnila, ale Pin odjela všechny závody a to stejně jako bývalý jezdec F1 Daniil Kvjat, se kterým se ve voze střídala. V prvním závodě sezóny obsadil vůz druhé místo. 

Není proto překvapením, že ji Toto Wolff označil za „vzrušující talent“. S formulovými vozy má Doriane Pin méně zkušeností, ale ani tato část motorsportu pro ni není nepopsaným listem papíru. Na konci roku 2021 testovala v Magny-Cours vůz formule 3. Vloni jezdila v Asii ve F4 a v současné době závodí ve F4 ve Spojených arabských emirátech.

„Jsem nesmírně šťastná, že se mohu připojit k juniorskému programu týmu Mercedes-AMG F1 a reprezentovat tým v letošní Akademii F1 v týmu Prema Racing,“ řekla Pin.

„Začíná nová kapitola a já jsem hrdá na to, že mohu udělat tento další krok v tak prestižním týmu a s projektem Iron Dames. Jsem vděčná za jejich důvěru a je mi ctí závodit za jejich barvy.“

„Přesun do formulových vozů byl jasným cílem mé kariéry a být v tomto prostředí je skvělý přístup. Tvrdě pracuji na tom, abych se dostala na nejvyšší úroveň tohoto sportu. Už se nemohu dočkat, až budu závodit.“

Doporučujeme

Články odjinud