Doposud jsme těžili především z konzistence, shodují se Hamilton a Button

McLaren v letošní sezóně nemá nejlepší auto, ale dařilo se mu využívat příležitosti lépe něž některým konkurentům. Proto jsou oba jeho jezdci stále ve hře o titul.

"Měli jsme velké štěstí, že se nám podařilo postavit vůz, který nejen umožnil Jensonovi a mně vyhrát závody, ale také byl konkurenceschopný téměř v každé Grand Prix," hodnotil dosavadní průběh sezóny Lewis Hamilton. "Nebyli jsme na špičce v každém závodě a měli jsme několik dost těžkých víkendů, jako třeba v Monaku a na Hungaroringu. Ale celkově vzato jsme byli konzistentně rychlí, udělali jen málo chyb a obvykle jsme v neděli získali zasloužený počet bodů, což se nedá říct o každém týmu."

Konzistencí letos vyniká také Jenson Button, který často podával sice nenápadné výkony, ale na vedení v šampionátu ztrácí pouhých 14 bodů.

"Samozřejmě je fantastické, že jsem získal dvě vítězství a tři pódia a pořád jsem v boji o šampionát," konstatoval Button. "Jak jsme v minulosti viděli v bojích o tituly, klíčová je konzistence. A já si myslím, že jsme v těchto uplynulých 12 závodech asi byli nejkonzistentnější tým. Samozřejmě se budeme chtít zlepšit, ale je důležité, že se nám daří si tu konzistenci udržet, že jsme schopní bodovat, i když zrovna štěstí není na naší straně, abychom mohli pokračovat v boji o titul až do konce sezóny."

O nutnosti zrychlit monopost MP4-25 nepochybuje ani Hamilton. Ten po závodě v Maďarsku dokonce vyjádřil obavy ze ztráty, kterou v současnosti McLaren má především na Red Bull. Svému týmu ale věří.

"Vím, že se na posledních sedm závodů dokážeme vrátit ještě silnější," řekl. "Připravujeme několik velmi slibných vývojových úprav a také dosahujeme pokroku v mnoha dalších oblastech. V minulosti jsme dokázali zabrat a jistě vím, že dokážeme zabrat i teď. S tak vyrovnaným šampionátem nastal ten správný čas na přestávku. V podstatě budeme pokračovat, jako by nastal nový začátek sezóny, stále je všechno otevřené a ani jeden ze tří top týmů bodově neztrácí. To je skutečně vzrušující!"

Další článek: Přečtěte si nové číslo magazínu F1sports s ohlédnutím za GP Maďarska

10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00