Doohan dalším vítězstvím snížil ztrátu na Haugera v průběžném pořadí F3 | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Doohan dalším vítězstvím snížil ztrátu na Haugera v průběžném pořadí F3

Jack Doohan si ve třetím závodě formule 3 ve Spa-Francorchamps připsal druhý triumf v rámci víkendu a bodově se přiblížil Dennisu Haugerovi na čele průběžného pořadí šampionátu.

Vítězství v kvalifikaci, ve druhém sobotním závodě, a nakonec také v nedělním závodě, do kterého se startovalo podle výsledků páteční kvalifikace, Jack Doohan prožil v Belgii povedený víkend.

Také nedělní závod formule 3 byl poznamenán deštěm a velkým množstvím vody na trati. Po několika kolech za safety carem jezdci vyrazili do závodu letmým startem.

Doohan si už od začátku závodu kontroloval první pozici a hlídal si Victora Martinse, který jako jediný dokázal s Australanem držet tempo. Vedoucí dvojice se brzy začala vzdalovat třetímu Aleksandru Smoljarovi.

V pátém kole Martins zaútočil na Doohana do 11. zatáčky, na výjezdu se ale všemi čtyřmi koly dostal za bílou čáru a v následné zatáčce Pouhon svůj útok na první pozici úspěšně dokončil, ani zde se ale neudržel v rámci limitů tratě.

O kolo později proto v nájezdu do zatáčky Bruxelles vedení vrátil Doohanovi.

Ten již ve zbytku závodu Martinsovi žádný útok nedovolil a dojel si pro třetí vítězství v sezóně.

Více než 10 sekund ztratil na vítěze třetí Smoljar. Ruský pilot týmu ART se na stupně vítězů vrátil po deseti závodech.

Pod stupni vítězů dojel Caio Collet před pátým Clémentem Novalakem, Frederikem Vestim, Loganem Sargeantem, vedoucím mužem průběžného pořadí Dennisem Haugerem, devátým Davidem Schumacherem a Arthurem Leclercem, který získal bod za desáté místo.

Roman Staněk po startu z 10. pozice dojel patnáctý.

Na čele průběžného pořadí je před posledními šesti závody sezóny Hauger (158 bodů), druhý je Doohan (133), třetí Vesti (101), čtvrtý Martins (96) a o páté místo se dělí Smoljar s Novalakem, kteří získali 92 bodů.