Donington získal definitivní stavební povolení

A také se vypořádal s žalobou kvůli dluhům.
Klepněte pro větší obrázekVedení okruhu v Doningtonu získalo konečné stavební povolení. Hlavní práce na přestavbě areálu můžou okamžitě začít.

První povolení dostali pořadatelé už v lednu. Rada severozápadního Leicestershire ho ale mohla do konce června odvolat.

„Je skvělé zbavit se další překážky a vidět, že se snažení našeho týmu vyplácí,“ poznamenal šéf okruhu Simon Gillett.

Jako první teď přijdou na řadu boxy a paddock. To mělo být hotové už v červenci, ale stavba v posledních měsících nabrala zpoždění. Velká cena Velké Británie se přitom v Doningtonu pojede už příští rok.

Na konci dubna vedení okruhu čelilo žalobě. Majiteli, který mu areál pronajal na 150 let dopředu, dlužilo 2,47 milionů liber. Začátkem června se ale obě strany dohodly mimosoudně.

Bernie Ecclestone podepsal s představiteli Doningtonu smlouvu na příštích sedmnáct let. Ti se mu zavázali do tratě průběžně investovat celkem 100 milionů liber.

Pořadatelé se ale už od samého začátku potýkají s nedůvěrou. Nejrůznější komentátoři většinou upozorňují, že se přestavba nemůže stihnout a že vedení okruhu v době krize nesežene všechny potřebné peníze.

Minulý týden si přisadil i šéf konkurenčního Silverstonu Robert Brooks, který naznačil, že se Doningtonu nepodařilo získat dost peněz za dluhopisy.

„Musí předělat celou trať, postavit tribuny a dát dohromady spoustu dalších věcí. Podívali jsme se na ta čísla a pořád nám to nesedí. Nemyslíme si, že by bylo možné odjet britskou velkou cenu v létě 2010 na Doningtonu,“ řekl Brooks.

„Doufám, že si budeme moci promluvit o možnosti uspořádat příští rok závod (na Silverstonu), protože my jsme připraveni,“ dodal s tím, že Donington je milý klubový okruh, ale do mezinárodní tratě má daleko.

Andrew Hampel, ředitel společnosti, která má finance Doningtonu na starosti, se proti Brooksovi ohradil. „Je to nesmysl. Máme velké zkušenosti, děláme marketing sportovištím po celém světě. Fanouškům motorsportu se dostane stejná kvalita, na jakou jsou zvyklí v ostatních sportech,“ řekl.
Další článek: Di Montezemolo chce konec hádek, Mosley se omluvy zřejmě nedočká