Donington porušil smlouvu, na nápravu má dva týdny

Náhradní termín od Ecclestona nedostal.
Donington Park měl do konce minulého týdne prokázat, že disponuje finančními prostředky na dokončení rekonstrukce, aby mohl v příštím roce uvítat formuli 1. To neudělal, ale ředitel okruhu Simon Gillet ihned oznámil, že mu Bernie Ecclestone prodloužil lhůtu o dva týdny. To ale není docela pravda.

"O prodloužení Gillettova termínu jsme vůbec nerozhodovali," uvedl Ecclestone. "Informovali jsme ho o tom, že porušil smlouvu. A smlouva, kterou s ním máme, mu dává 14 dní na nápravu tohoto porušení. Většina obchodních smluv je postavená takto."

Šéf formule 1 dodal, že se s Gillettem nehodlá dohadovat a slovíčkařit, termín nesplnil a má dva týdny na to, aby vše napravil.

"Nemám důvod s ním o čemkoliv diskutovat. Buď to porušení smlouvy napraví nebo ne. Pokud ne, tak to znamená konec. Pokud ano, tak se budeme muset ujistit, že udělá vše, k čemu ho zavazuje smlouva," dodal Ecclestone.

Pokud Donington Park smlouvu nesplní, Grand Prix Velké Británie zřejmě zůstane v Silverstonu.
Další článek: Räikkönen chce v Brazílii na pódium, ale potřebuje pomoc soupeřů

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...