Dominující Webber chce zlepšit výkony v závodě

Kdo před kvalifikací vsadil na Red Bull, vsadil na jistotu. Tým Christiana Hornera získal pole position i v sedmém závodním víkendu roku 2010.

Mark Webber získal pole position již potřetí za sebou. Předchozí dvě sobotní výhry dokázal ve vítězství obrátit i v závodě. Australan je proto odhodlaný v Turecku získat hattrick.

"Je to báječný výsledek. Potvrzuje, že auto je rychlé na rozličných typech okruhu. Máme za sebou dost úspěšnou sérii, hlavní je ale zlepšit se v neděli. Na to se chceme zítra zaměřit. Ve druhém tréninku to bylo s jízdou na delší úseky hodně slabé. Obvykle to přitom bývá jedna z mých předností. Dokázali jsme se ale přes to přenést a hodláme toho zítra využít. Bude to zajímavý závod," řekl Webber. Obhájil také rozhodnutí týmu nenasadit f-duct systém. Aby dosáhl úrovně řešení McLarenu, bude mu muset být věnováno ještě hodně času.

Sebastian Vettel opět se svým týmovým kolegou prohrál. Mezi něho a Australana se tentokrát vměstnal i Lewis Hamilton z McLarenu. Mladý německý pilot jen těžko skrýval své zklamání.

"První kolo bylo až do dvanácté zatáčky bezvadné. Pak jsem při brzdění mírně zablokoval přední kolo. Od té doby se blokovalo velmi často a nechtělo se vrátit do normálu. Kolo na vnitřní straně zatáčky se prostě zasekávalo a auto jelo rovně, což pochopitelně stálo nějaký ten čas. Nebýt tohoto problému, byl by vůz mnohem rychlejší. Se třetí pozicí jsem ale spokojen a mám štěstí, že nejsem čtvrtý. Závod je dlouhý a vzhledem k letošním regulím, které zakazují tankování, se pozice vylepšují jen těžko. Když se podíváte na všechny závody, tak v každém z nich jsme se kvalifikovali do první trojky, což není špatné. Hodnotit Barcelonu a Monako je složité vzhledem k vadnému šasi a dalším věcem, které nevycházely tak, jak bychom si přáli. Nejsem typ člověka, který prostě řekne, že má rozbité auto a nic s tím neudělá. První a druhá část kvalifikace byla dobrá, prohráli jsme v té třetí," prohlásil Vettel.

Doporučujeme

Články odjinud