Dominantní Newgarden ovládl první ze dvou závodů IndyCar v Iowě

Čtvrté vítězství v sezoně po dominantním výkonu. První ze dvou víkendových podniků IndyCar na 1.4 km dlouhé Iowa Speedway vyhrál Josef Newgarden s monopostem stáje Penske.
Foto: IndyCar
Dominantní Newgarden ovládl první ze dvou závodů IndyCar v Iowě | Foto: IndyCar

Newgarden startoval do závodu druhý za vítězem kvalifikace a stájovým kolegou Willem Powerem, který po vyvěšení zelené vlajky uhájil své vedení.

Američan se však dokázal dostat před australského veterána po restartu závodu ve 23. kole a od té chvíle Newgarden v podstatě kontroloval závod.

Pouze v posledních kolech hrozilo rodákovi z Nashvillu v Tennessee nebezpečí, když na krátké trati dojel velkou skupinu vozů o kolo zpět.

Newgarden si však dokázal s provozem rychle a efektivně poradit a nikdo z jeho pronásledovatelů nedostal šanci.

Jednatřicetiletý pilot po čtvrtém vítězství v této sezoně poskočil na druhé místo v šampionátu a na vedoucího Marcuse Ericssona už ztrácí jen 15 bodů.

Dominantnost Newgardenova výkonu podtrhuje pohled do výsledkové listiny. V jednom kole s vítězem dokázal dojet pouze druhý Patricio O’Ward (McLaren), třetí Will Power (Penske), čtvrtý Rinus van Kalmthout (Ed Carpenter Racing) a pátý Scott Dixon (Ganassi).

Se ztrátou jednoho kola dojel na šestém místě úřadující šampion Alex Palou před Romainem Grosjeanem a osmým lídrem seriálu Ericssonem.

Druhý závod je na Iowa Speedway na programu dnes večer. Z pole position bude opět startovat Will Power před Josefem Newgardenem.

Další článek: Hamiltona čeká start s číslem 300.

Témata článku: , ,