Dominantní Mercedes mohl být podle Hamiltona ještě dominantnější

Stáj Mercedes zaznamenala drtivý vstup do sezóny 2019, který v případě „stříbrných šípů“ položil základ pro pozdější zisk obou titulů. Podle Lewise Hamiltona však mohla být sezóna v podání Mercedesu ještě o něco lepší.
Dominantní Mercedes mohl být podle Hamiltona ještě dominantnější

Mercedes získal světové tituly v šampionátu jezdců i týmů a stal se prvním týmem v historii formule 1, který vyhrál pohár konstruktérů šestkrát v řadě. Jezdecký šampionát vyhrál Lewis Hamilton před týmovým kolegou Valtterim Bottasem, takže Mercedes navíc získal pomyslný double v konečném pořadí pilotů.

Na výše zmíněné úspěchy Mercedes dosáhl mimo jiné díky zisku devíti doublů v cílech závodů a také díky patnácti vítězstvím, pouze šest grand prix „stříbrné šípy“ v roce 2019 nevyhrály. I přes tato impozantní čísla však Lewis Hamilton udělil svému týmu hodnocení „pouze“ 9.6 z 10.

„Myslím si, že jsme předvedli výkony tak na 9.6 bodu z 10,“ řekl Hamilton, vítěz jedenácti letošních závodů, pro web crash.net.

„To říkám jen proto, že vždy existuje prostor pro zlepšení. My jsme letos nebyli ve všem perfektní, nevyhráli jsme všechny závody. V některých oblastech se určitě můžeme zlepšit.“

„Řekl bych, že je vážně důležité být kritický k sobě samému. Nikdy si nemůžete říct, že jste stoprocentně spokojení s prací, kterou jste odvedli. Všichni bychom si měli uvědomit, že vždy existují oblasti, kde se můžeme zlepšovat.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Nejlepším nováčkem byl podle fanoušků letos Lando Norris

10:49 | Před 50 lety zemřel Bruce McLaren.
1. června | Indy Lights, což je taková F2 IndyCar (nadsázka) se pro letošní rok kvůli koronaviru zcela ruší.
1. června | Podle Monzy se pojede GP Itálie 6. září bez diváků.
29. května | Virtuální Le Mans se zúčastní i Giovinazzi a Leclerc. Kompletní aktuální seznam zítra na webu.