Dominantní Mercedes mohl být podle Hamiltona ještě dominantnější

Stáj Mercedes zaznamenala drtivý vstup do sezóny 2019, který v případě „stříbrných šípů“ položil základ pro pozdější zisk obou titulů. Podle Lewise Hamiltona však mohla být sezóna v podání Mercedesu ještě o něco lepší.
Dominantní Mercedes mohl být podle Hamiltona ještě dominantnější

Mercedes získal světové tituly v šampionátu jezdců i týmů a stal se prvním týmem v historii formule 1, který vyhrál pohár konstruktérů šestkrát v řadě. Jezdecký šampionát vyhrál Lewis Hamilton před týmovým kolegou Valtterim Bottasem, takže Mercedes navíc získal pomyslný double v konečném pořadí pilotů.

Na výše zmíněné úspěchy Mercedes dosáhl mimo jiné díky zisku devíti doublů v cílech závodů a také díky patnácti vítězstvím, pouze šest grand prix „stříbrné šípy“ v roce 2019 nevyhrály. I přes tato impozantní čísla však Lewis Hamilton udělil svému týmu hodnocení „pouze“ 9.6 z 10.

„Myslím si, že jsme předvedli výkony tak na 9.6 bodu z 10,“ řekl Hamilton, vítěz jedenácti letošních závodů, pro web crash.net.

„To říkám jen proto, že vždy existuje prostor pro zlepšení. My jsme letos nebyli ve všem perfektní, nevyhráli jsme všechny závody. V některých oblastech se určitě můžeme zlepšit.“

„Řekl bych, že je vážně důležité být kritický k sobě samému. Nikdy si nemůžete říct, že jste stoprocentně spokojení s prací, kterou jste odvedli. Všichni bychom si měli uvědomit, že vždy existují oblasti, kde se můžeme zlepšovat.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Nejlepším nováčkem byl podle fanoušků letos Lando Norris

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10