Dominanci Red Bullu zabránit nemůžeme, hájí se Pirelli

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery odmítl, že by letní změny pneumatik ovlivnily šampionát ve prospěch týmu Red Bull Racing.
Dominanci Red Bullu zabránit nemůžeme, hájí se Pirelli

Pirelli muselo změnit pneumatiky kvůli problémům, které nastaly během Grand Prix Velké Británie. Nové přivezlo do Německa a další specifikaci pak do Maďarska.

Podle Hemberyho boj o titul ovlivněn nebyl. "Nakonec Red Bull vedl šampionát předtím a šampionát vede i teď. Takže se z tohoto pohledu nic nezměnilo," uvedl pro Autosport.

Po letní přestávce pak začal Red Bull dominovat, což je něco, před čím Pirelli v první polovině sezóny varovalo, že by se mohlo stát, pokud změní pneumatiky.

"My se snažíme dělat svoji práci, ale naše možnosti jsou omezené," vysvětloval Hembery. "Nakonec Red Bull odvádí fenomenální práci a Sebastian je skvělý. V Itálii jel s problémy, jako v prvním stintu, kdy měl z první zatáčky probrzděnou plochu na pneumatice, což by mladší a méně zkušený jezdec asi nezvládl. Takže si také zaslouží trochu uznání."

"Vyhrává také proto, že je velmi dobrý jezdec. Je na ostatních, aby své komplety zrychlili. Red Bull je trochu na koni, ale příští rok by se to mohlo vynulovat a někdo jiný může získat na síle."

Aby závody zůstaly atraktivní navzdory situaci v šampionátu, chce si Pirelli pohrát s alokací pneumatik pro zbývající závody.

"Chceme zkusit některé závody tak, jako jsme to udělali v Číně a Melbourne, kdy top týmy musí použít agresivnější směs na kvalifikaci a získat startovní pozici. Týmy z Q2 pak snad použijí tvrdší směs, aby získaly pozice po prvních zastávkách."

Diskuze (41) Další článek: Alespoň ušetříme na platech, říká Lotus k odchodům inženýrů
18:16 | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
18:06 | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.
16:58 | Verstappen mění převodovku. Odstartuje z 18. místa
15:13 | Pětkrát se o titulu mistra světa rozhodlo na americké půdě. Bude to dnes pošesté? Závod začíná ve 20:10. 1959: Brabham 1970: Rindt 1974: Fittipaldi 1977: Lauda 2015: Hamilton

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018