Dominance Mercedesu škodí formuli 1 a bude pokračovat, říká Horner

Christian Horner si myslí, že dominance Mercedesu poškozuje formuli 1. Před Mercedesem vládl královně motorsportu právě Hornerův tým, ale dominance Red Bullu nebyla podle něj nikdy tak škodlivá.
Dominance Mercedesu škodí formuli 1 a bude pokračovat, říká Horner

Mercedes zatím dominoval jen dva roky, což je polovina období dominance Red Bullu. Christian Horner si přesto myslí, že nadvláda stříbrných šípů formuli 1 škodí.

„Předvídatelné, sériové výsledky a sériová vítězství jsou pro jakýkoliv sport těžká,“ řekl Horner pro Autosport.

Dominance Mercedesu je podle Hornera větší než dominance Red Bullu v letech 2010 až 2013.

„Dva z našich šampionátů se rozhodly v posledním závodě a nikdy jsme neskončili na prvním a druhém místě v šampionátu.“

Šéf Red Bullu si myslí, že to už fanoušky nebaví. „Nemyslím si, že někdo chce vidět Fernanda Alonsa, jak se účastní, chceme ho vidět soutěžit. Chceme vidět Daniela Ricciarda soutěžit, chceme vidět Sebastiana Vettela bojovat s Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem.“

„Nemůžeme očekávat, že toho dosáhnou týmy, to je na regulátorovi a řídicím orgánu, aby přišli se souborem pravidel k dosažení těchto cílů.“

Horner už dříve řekl, že problémem F1 je demokracie, kdy o pravidlech rozhodují týmy. Udělat by to měli Ecclestone a Todt a postavit týmy před hotovou věc.

„Potřebujeme silné vedení řídicího orgánu a držitelů komerčních práv, aby zmapovali cestu vpřed a dali fanouškům to, co potřebují a co chtějí vidět. Bez nich není formule 1. V konečném důsledku to musí být show, zábava a musí oslovit široké spektrum fanoušků a diváků.“

Horner krotí optimismus, že se příští rok něco změní. „Pravidla jsou neuvěřitelně stabilní pro příští rok, takže Mercedes bude nevyhnutelně pokračovat v dominanci.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Boullier: Ať si každý utrácí tolik, kolik má

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10