Domenicali: Za zlepšení vděčíme také lidem, jako je Aldo Costa

Během letní přestávky se toho obyčejně moc neděje, ale letos si Ferrari připravilo jednu novinku. Včera začal v italských Dolomitech poněkud netradičně Letní Wroom 2011.
Domenicali: Za zlepšení vděčíme také lidem, jako je Aldo Costa

Tým Ferrari se společně se svým sponzorem Philip Morris International rozhodl uspořádat letní obdobu populárního Wrooomu. I tentokrát zamířili Italové do známého lyžařského střediska Madonna di Campiglio. Pouze lyže vyměnili za horská kola nebo turistické boty. Navzdory nepříznivému počasí dorazilo do Dolomit mnoho novinářů, kterým se během prvního dne věnoval šéf Scuderie Stefano Domenicali. Sám by dosavadní letošní výkon italské stáje ohodnotil jako lepší průměr: "Kdybych musel oznámkovat náš dosavadní výkon, dal bych 6,5 bodu. To je uprostřed mezi příšerným startem a skvělým návratem zpět, který jsme viděli ve druhé části. Očekávám, že budeme tímto směrem dále pokračovat až do konce sezony poté, co Fernando Alonso získal v posledních čtyřech závodech víc bodů, než jakýkoliv jiný jezdec. Nezapomeňme, že také v loni, kdy jsme byli celou dobu za Red Bullem, jsme bojovali až do konce. Chceme dále pokračovat ve stahování ztráty, která už byla značně snížena, ne - li téměř vymazána v několika posledních závodech."

Ferrari si letos prošlo těžkým obdobím na začátku sezony, které vyústilo v odchod několika výrazných osobností. Dlouholetý technický ředitel Scuderie Aldo Costa byl ze své pozice odvolán. Do týmu naopak přišel Pat Fry.

"Tým tento přístup sdílí a reagoval správně vzhledem k obtížnému startu do sezony, který si vyžádal důležitou změnu ve struktuře organizace. Neuslyšíte mě popřít, že za lepšími výsledky ve druhé čtvrtině roku stojí velké úsilí lidí, jako je Aldo Costa, kteří už s týmem nespolupracují. Jsem ale také prvním, kdo hned rozpoznal vliv, jaký má Fry ve své nové roli. Je to velmi pozitivní a věci to dobře nastartovalo," přiznal Domenicali.

Druhý den Letního Wrooomu 2011 se bude novinářům věnovat Fernando Alonso.

Diskuze (154) Další článek: Netradiční řešení výfuků Renaultu dostalo od FIA zelenou
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00