Domenicali ví, že za neúspěchy Ferrari může zaplatit svým místem

Neúspěchy Ferrari stály místo technického ředitele Alda Costu, ale tím organizační změny v Maranellu nemusí skončit. Konečnou zodpovědnost nese šéf týmu Stefano Domenicali.
Domenicali ví, že za neúspěchy Ferrari může zaplatit svým místem

Domenicali ale v pátek v Monaku řekl, že se o svoji budoucnost nebojí. "Nemám obavy, abych byl upřímný, je to velmi jasné. Znám pravidla. Pokud se nebude dařit, je normální, že za to musí zaplatit lídr."

Po Grand Prix Španělska zaplatil už technický ředitel Aldo Costa. "Z citového hlediska to bylo velmi těžké rozhodnutí," přiznal Domenicali. "Dokážete si představit, že když s někým pracujete mnoho let a rostete spolu, není to snadné. Ale je třeba být co nejracionálnější a dělat rozhodnutí ve prospěch týmu."

Šéf Scuderie potvrdil, že Costa opustil své místo teď, aby měl volné ruce s vozem pro příští rok jeho nástupce, jímž je fakticky Pat Fry. Ten samozřejmě pracuje i na zlepšení letošního monopostu, ale výsledky jeho práce nebudou vidět hned.

"Je to věc změny metod práce a jejich vylepšení, to je cílem. Jinak změna nenastane," vysvětloval. "Snažíme se určit jiné priority při vývoji vozu. Snažíme se při vývoji vozu použít odlišné koncepty. Proto je třeba to udělat co nejdříve, pokud chcete být efektivní, jinak to nebude mít dopady na následující sezónu."

Po výměně technického ředitele chce teď Ferrari posílit na nižších úrovních organizační struktury. "Stejně jako všichni ostatní se rozhlížíme kolem, chceme posílit různé oblasti, protože to patří ke kontinuální evoluci, která je nutná," dodal Domenicali.

Další článek: Soud rozhodl, ve formuli 1 můžou být dva týmy Lotus

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00