Domenicali popírá návrat do Maranella. Jsou to jen fámy, říká

Je to už šest let, co Stefano Domenicali opustil Ferrari. Nahradil ho Marco Mattiacci a toho zase Maurizio Arrivabene. Ani on ale už u Ferrari není a otěže týmu drží Mattia Binotto.
Domenicali popírá návrat do Maranella. Jsou to jen fámy, říká

O návratu Domenicaliho do Ferrari se spekuluje od chvíle, kdy ve své pozici skončil Maurizio Arrivabene. Domenicali nyní šéfuje Lamborghini, ale se současným vedením Ferrari má dobré vztahy.

Je docela možné, že by jeho návrat nevadil ani Binottovi, který by se tak nemusel věnovat politice – a to je oblast, ve které je nyní Ferrari možná nejslabší ve své historii. Domenicali ale návrat k rudým opakovaně vylučuje. 

Co dnes dělá Maurizio Arrivabene? Jezdí se sanitkou...

Co dnes dělá Maurizio Arrivabene? Jezdí se sanitkou...

„Pokud jde o Ferrari, zprávy se stávají nekontrolovatelnými,“ řekl Domenicali pro Corrierre della Sera. 

„Elkanna znám léta a vždy se spolu povídáme o světě aut. Ale hypotéza návratu do Maranella je nepodložená fáma.“

Domenicaliho se zeptali na Binotta, kterého dobře zná. „Jsem přesvědčen, že odvedl dobrou práci jako technický ředitel i jako týmový manažer. Rychle se naučil a prokázal dovednosti.“

Jedním z Binottových problémů v loňské sezóně bylo udržet pohromadě jezdeckou sestavu. Mezi Vettelem a Leclercem to na trati nebylo úplně ideální, což nakonec vyústilo v kolizi v Brazílii. 

„Šampioni ne vždy respektují pokyny týmu, zejména pokud každý sleduje své vlastní cíle. Nicméně je podstatou formule 1, že veškerá pozornost je zaměřena na jezdce.“

„Charles má talent, duševní sílu a dlouhodobou smlouvu. Potřebuje konkurenceschopné auto. Ostatní jsou drobné problémy,“ dodal Domenicali.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Barrichello připisuje špatné výsledky Williamsu snaze najímat platící jezdce

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?