Domenicali očekává, že po návratu do Evropy bude Ferrari bojovat o pódia

Ferrari přečkalo první čtyři závody a poměrně dobře se mu podařilo omezit ztráty. V dalších Grand Prix bude třeba se výkonnostně posunout vpřed.
Domenicali očekává, že po návratu do Evropy bude Ferrari bojovat o pódia

Ferrari nemůže mít v žádném roce jiný cíl, než je boj o tituly. Proto také potřebuje začínat sezónu s dobrým autem, ale to se mu letos znovu nepodařilo. Cílem pro první čtyři závody proto bylo minimalizovat ztráty na vedení v šampionátu. Teď nastává změna.

"Podařilo se nám omezit škody, alespoň co se šampionátu jezdců týče," konstatoval šéf týmu Stefano Domenicali. "Teď musíme hledět do budoucnosti a udělat kvalitativní krok vpřed, který by nám měl umožnit bojovat o stupně vítězů, a ne pouze o body."

"To po našich inženýrech žádám několik týdnů a očekávám, že už v Barceloně uvidím výsledky úsilí, které vyvíjíme v každé oblasti."

V šampionátu jezdců se Ferrari skutečně podařilo ztráty minimalizovat, rozdíl mezi prvním Sebastianem Vettelem a pátým Fernandem Alonsem je jen 10 bodů. V poháru konstruktérů je situace z pohledu Scuderie trochu horší, na čtvrtém místě ztrácí 56 bodů.

"V těchto čtyřech závodech jsme omezili škody, ale je zřejmé, že se ve srovnání s ostatními musíme významně zlepšit, pokud skutečně chceme bojovat o titul," uznal technický ředitel Pat Fry.

"Pracujeme tvrdě na všech frontách a doufáme, že brzy uvidíme výsledky tohoto úsilí. Nebude to snadné, protože konkurence je silná a taky se zlepší. Musíme odvést lepší práci než oni."

Další článek: Lopez: Räikkönen v Bahrajnu potvrdil, že si ho Lotus vybral správně