Domenicali nemá špatné výsledky, hájí šéfa Scuderie Montezemolo

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo zůstává přesvědčený, že tím správným člověkem pro vedení maranellského týmu je Stefano Domenicali. [ANKETA]
Domenicali nemá špatné výsledky, hájí šéfa Scuderie Montezemolo

Domenicali je u Ferrari v podobné situaci jako Whitmarsh u McLarenu, zatím se mu nepodařilo napodobit úspěchy svého předchůdce, kterým byl Jean Todt. Podle Montezemola však výsledky má, proto si zaslouží podporu.

"Z manažerského hlediska se Stefano zrodil a vyrostl u nás," řekl prezident Ferrari pro Corriere della Sera. "Ale jako sportovec ví, že potřebuje výsledky."

"Nicméně když hovoříme o Domenicalim, jeden fakt je hlavní, za jeho vedení jsme vyhráli jeden konstruktérský titul a byli velmi blízko třem jezdeckým. Dva z nich jsme mohli snadno vyhrát, a pak by lidé měli na Domenicaliho jiný názor."

Montezemolo však nepopírá, že letošní forma Ferrari není uspokojující. "Začali jsme tak dobře, do šampionátu jsme vstoupili s velmi konkurenceschopným vozem, který byl dokonce možná považován za nejlepší," připomněl.

"Ale něco se stalo a místo posunu vpřed jsme šli dozadu. Takže správný postoj, o kterém hovořím, teď je pochopit chyby, napravit je a po pečlivé analýze auto vyvíjet správným směrem."

"Musíme tvrdě pracovat, abychom tento zápas otočili, jak popisuji druhou polovinu sezóny po přestávce. Po přestávce, kterou nemám rád, ale musíme si jí podřídit."

Další článek: Hülkenberg doufá, že se Sauber zvedne díky nezastavenému vývoji vozu

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10