Domenicali naznačil, že by po roce 2026 mohlo docházet k rotaci některých evropských závodů | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Domenicali naznačil, že by po roce 2026 mohlo docházet k rotaci některých evropských závodů

O pořádání velké ceny F1 má zájem čím dál tím více nových okruhů. Kalendář však není nafukovací, takže nejspíš bude muset mezi některými dráhami docházet k alternaci.

Formule 1 si momentálně užívá velké popularity, což se odráží i v zájmu nových okruhů, které by chtěly být součástí jejího kalendáře.

Vzhledem k současnému počtu závodů, kterých nás letos čeká 24, je však zřejmé, že v blízké budoucnosti musí  F1 najít řešení, jak k sestavování kalendáře přistoupit.

Tuto situaci bude muset šampionát řešit nejpozději u sezony 2026, která poprvé nabídne Velkou cenu Španělska v Madridu. V kalendáři by však ráda zůstala i Barcelona, dosavadní dějiště této Grand Prix

„V roce 2026 se bude konat spousta velkých cen. Hlavně tedy v Evropě, kde máme různé možnosti, které můžeme využít,“ řekl šéf F1 Stefano Domenicali, kterého cituje Autosport.

„Myslím, že Madrid ukázal jednu věc, která pro nás byla velmi důležitá. Potvrdilo se totiž, že je zájem o pořádání závodů F1 i na starém kontinentu,“ uvedl dále Ital, který zároveň nevyloučil, že by v blízké budoucnosti mohlo docházet k rotaci závodů.

V této souvislosti připomeňme, že taková praxe v F1 již fungovala, když se v minulosti o pořádání Velké ceny Německa střídaly Hockenheim a Nürburgring.

„Řekl bych, že v roce 2026 uvidíte něco zajímavého. Jednáme s dalšími promotéry v Evropě o něčem, co bude brzy oznámeno,“ naznačil Domenciali s tím, že momentálně limitní počet 24 závodů za sezonu by neměl být překročen.

„Chtěl bych potvrdit, že věříme, že 24 závodů je správné číslo,“ dodal Domenicali.

Doporučujeme

Články odjinud