Domenicali: "Je to teprve začátek."

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.

Pozici nejlepšího týmu ze "zbytku světa" v Monaku převzalo Ferrari. Letos poprvé jsme mohli vidět jednoho z jeho jedzců na stupních vítězů. Kimi Räikkönen dojel třetí před Felipem Massou. Při problémech Rubense Barrichella s opotřebovanými pneumatikami mohli dokonce na stupně vítězů pomýšlet oba jezdci Ferrari. I přes ztrátu pozice oproti startu ale může být Räikkönen a s ním i celé Ferrari spokojeno.

"Vzhledem k tomu, jakým způsobem jsme vstoupili do sezony, nás tento výsledek musí těšit. Z třetího místa jinak obecně moc radost nemám, je to spíše zklamání, pro tým je to ovšem pozitivní výsledek. Nebylo to poprvé, co jsem se na startu z druhé pozice propadl na třetí. Trať tam byla hodně kluzká, ostatní byli na měkčí směsi, což také nepomohlo. Po první zastávce v boxech jsem zůstal na trati o trochu déle, Rubens se ale po další návštěvě mechaniků ještě více vzdálil. Nevím, jak se to stalo. Stále nejsme tam, kde bychom chtěli být, na první místo nám ještě hodně schází. Můžeme ale říci, že lidé v továrně pracují velice tvrdě a auto je znatelně lepší než dřív," řekl Räikkönen.

"Náš dnešní výkon mě těší. Vůz byl opravdu konkurenceschopný. Je jasné, že jsme na vzestupu a brzy budeme opět bojovat o vítězství. Po startu jsem ztratil hodně času za Vettelem. Pak jsem udělal chybu a propadl se za Rosberga. Pak jsem se ale rychle posunul vpřed a myslím, že jsem se mohl dostat i před Kimiho. Zůstal jsem na trati o tři kola déle, ale pak přede mnou na trať vyjel natankovaný Button, takže jsem této příležitosti nemohl využít. Start na tvrdší směsi byl dobrou volbou. Oproti Brawnům stále trochu postrádáme přítlak. Zatím je brzy na prohlašování o tom, že jsme druhý nejlepší tým v poli. Jisté ale je, že to teď s námi vypadá dobře. Snad budeme v dobrých výsledcích pokračovat," řekl Massa.

Stefano Domenicali navíc varuje, že Ferrari neřeklo poslední slovo. Naopak, Grand Prix Monaka u Ferrari považují pouze za začátek útoku na přední pozice stáje Brawn GP.

"S tímto výsledkem jsme samozřejmě spokojení. Ukazuje to, že jdeme správným směrem. Jistě, Brawn je stále nejlepší, ale stahujeme ho, což je pozitivní. Jsem teď hodně spokojený. Kluci u nás pracují velmi tvrdě. Chci jim za jejich snahu poděkovat. Můžu říct, že tohle je jen začátek. Felipe i Kimi odjeli výborný závod. Felipe si připsal nejrychlejší kolo. V tomto trendu bychom chtěli pokračovat. Je očividné, že se zlepšujeme," řekl šéf Ferrari.

Další článek: Fisichellu dělily dvě sekundy od velkého úspěchu - zisku bodu

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00