Domenicali: Hamilton pro Ferrari nikdy jezdit nebude

Šéf týmu Ferrari Stefano Domenicali se domnívá, že se Lewis Hamilton nikdy nestane maranellským jezdcem. Budoucnost patří kombinaci mládí a zkušeností.
Domenicali: Hamilton pro Ferrari nikdy jezdit nebude

Hamilton je u McLarenu spokojený a hodlá v něm setrvat několik dalších let. Nechce ovšem vyloučit, že by někdy v budoucnu mohl mít zájem o přestup k Ferrari. "Jsem potěšený, že na téma Ferrari uvedl ´nikdy neříkej nikdy´", poznamenal Domenicali. "Ve skutečnosti je logické, že všichni chtějí dříve nebo později přijít do Maranella, vzhledem k tomu, co představujeme v historii tohoto sportu."

"Nicméně si myslím, že se tato otázka nikdy neobjeví, v dohledné ani ve vzdálené budoucnosti. Věřím, že pro budoucnost Ferrari je správnou kombinací mít jednoho etablovaného jezdce s velkými zkušenostmi a jednoho talentovaného mladíka na vzestupu. Nemyslím si, že s tlakem, pod kterým jsme, bychom mohli uvažovat  o tom mít v týmu dva mladíky."

Teď ale nemá Ferrari důvod měnit, Alonsa a Massu si určitě ponechá i v příští sezóně. "Pro mě je Fernando v současnosti jezdcem číslo 1 ve formuli 1," hodnotil Domenicali. "Vidím hodně podobností s Michaelem Schumacherem, který se s námi zapsal do historie. Ve skutečnosti je Fernando v některých oblastech ještě lepší, například v rychlosti, s jakou se integroval do týmu, a ve způsobu, jakým se stal jeho lídrem. Byl v tom mnohem rychlejší než Michael, jemuž to chvíli trvalo."

K Massovi Domenicali dodal: "V posledních třech závodech jsem viděl, že jde jasně nahoru, a jsem si jistý, že se mu v druhé polovině roku bude dařit. Felipe musí zůstat v klidu a maximálně využívat své schopnosti, kterých má mnoho. Je velmi rychlý na jedno kolo, ale asi se potřebuje zlepšit v konzistenci v závodech. Určitě není snadné být kolegou někoho, jako je Fernando, ale to by pro něj měla být motivace, ne omluvenka. Pro nás je životně důležité, aby byl Felipe ve vrcholové formě, vzhledem k tomu, že nejméně další rok a půl bude naším jezdcem."

Diskuze (148) Další článek: Pirelli: Tvrdou směs už letos nepoužijeme
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00