Domenicali: Ferrari je znovu na správné cestě, ale pořád ne dost rychlé

Grand Prix Belgie zapůsobila v řadách Ferrari jako vzpruha, i když optimismus v boji o tituly zatím není zcela na místě.
Domenicali: Ferrari je znovu na správné cestě, ale pořád ne dost rychlé

Scuderii se v závodech před letní přestávkou moc nedařilo, ale ve Spa měla druhé nejrychlejší auto, což byl jednoznačný posun vpřed.

"Myslím, že to bylo důležité nejen pro Fernanda, který si zaslouží rychlý vůz, ale také pro tým, protože pracuje velmi tvrdě, abychom mohli bojovat o šampionát až do konce," řekl šéf týmu Stefano Domenicali. "Z mnoha důvodů jsme měli velmi špatný červenec, ale jsem velmi potěšený, že znovu jdeme správným směrem, ale nestačí to."

Z hlediska titulů je klíčové, že tím nejrychlejším byl v Belgii Red Bull, který si díky tomu upevnil své pozice v čele obou pohárů.

"My musíme udělat s výkonností vozu další krok, a to od svých lidí očekávám," pokračoval Domenicali. "Tohle se všichni doma maximálně snaží dělat. To je náš cíl."

"Pro nás je důležité, abychom se udrželi v tomto směru zlepšování vozu. Viděli jsme, že se Red Bull určitě zlepšil, a my se musíme udržet vpředu, protože je můžeme porazit tak, že auto budeme vylepšovat víc než oni a tím, že budeme připraveni, když přijde příležitost, protože můžou mít problémy. Nezapomínejte na minulý rok."

Hlavní zprávou pro Ferrari bylo, že vývoj znovu produkuje díly, které vůz zrychlují. "Jsem potěšený, že se auto opět normálně zlepšuje, co se výkonnosti týče, to bylo pro nás to nejdůležitější," uzavřel Domenicali.

Další článek: Ostatní jezdci se proti Pérezovi spolčili, stěžuje si McLaren

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.