Domenicali doufá, že následovníkem Massy u Ferrari bude Bianchi

Šéf Ferrari Stefano Domenicali prozradil své preference v rámci jezdecké sestavy týmu. Budoucí změny by chtěl řešit vlastními zdroji.
Domenicali doufá, že následovníkem Massy u Ferrari bude Bianchi

Ferrari vyslalo Julesa Bianchiho na praxi nejdřív do Force Indie, kde loni jezdil ve volných trénincích, letos pak do Marussie, kde závodí vedle Maxe Chiltona. Daří se mu, takže by se mohl stát prvním studentem Jezdecké akademie Ferrari, který promuje do maranellské závodní sedačky.

"Jules je skutečně velmi dobrý pilot," uvedl Domenicali pro Canal+. "Jsem opravdu rád, že je členem Jezdecké akademie Ferrari, protože má všechny dovednosti potřebné pro to, aby se stal velmi dobrým pilotem formule 1."

"Doufám, že až Felipe ukončí kapitolu své kariéry u Ferrari, bude Jules připravený stát se pilotem Ferrari."

Felipe Massa loni prodloužil smlouvu jen na letošní rok a předpokládá se, že jeho další osud bude záležet na letošních výsledcích. Podle některých spekulací by mělo mít Ferrari připraveného Hülkenberga pro případ, že by Brazilec na konci roku skončil. Bianchi by po jediném roce v závodní sedačce ještě nebyl zralý pro Scuderii.

Další článek: Díl, který selhal Grosjeanovi v Barceloně, Lotus už přepracoval

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?