Domenicali doufá, že následovníkem Massy u Ferrari bude Bianchi

Šéf Ferrari Stefano Domenicali prozradil své preference v rámci jezdecké sestavy týmu. Budoucí změny by chtěl řešit vlastními zdroji.
Domenicali doufá, že následovníkem Massy u Ferrari bude Bianchi

Ferrari vyslalo Julesa Bianchiho na praxi nejdřív do Force Indie, kde loni jezdil ve volných trénincích, letos pak do Marussie, kde závodí vedle Maxe Chiltona. Daří se mu, takže by se mohl stát prvním studentem Jezdecké akademie Ferrari, který promuje do maranellské závodní sedačky.

"Jules je skutečně velmi dobrý pilot," uvedl Domenicali pro Canal+. "Jsem opravdu rád, že je členem Jezdecké akademie Ferrari, protože má všechny dovednosti potřebné pro to, aby se stal velmi dobrým pilotem formule 1."

"Doufám, že až Felipe ukončí kapitolu své kariéry u Ferrari, bude Jules připravený stát se pilotem Ferrari."

Felipe Massa loni prodloužil smlouvu jen na letošní rok a předpokládá se, že jeho další osud bude záležet na letošních výsledcích. Podle některých spekulací by mělo mít Ferrari připraveného Hülkenberga pro případ, že by Brazilec na konci roku skončil. Bianchi by po jediném roce v závodní sedačce ještě nebyl zralý pro Scuderii.

Další článek: Díl, který selhal Grosjeanovi v Barceloně, Lotus už přepracoval

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.