Domenicali: Alonso a Vettel by dokázali spolu žít u Ferrari

Šéf Ferrari Stefano Domenicali naznačil, že pokud by chtěl Sebastian Vettel jednoho dne přestoupit do Maranella, nemusel by čekat na odchod Fernanda Alonsa.
Domenicali: Alonso a Vettel by dokázali spolu žít u Ferrari

Alonso si Ferrari získal podobně jako kdysi Michael Schumacher a tým by vedle něj určitě nechtěl jezdce, se kterým by si nerozuměl, jako třeba v roce 2007 u McLarenu s Hamiltonem. Co se týče Sebastiana Vettela, ten by vedle Španěla u Scuderie závodit mohl.

"Myslím, že jsou oba inteligentní lidé a že by snadno mohli koexistovat," reagoval Domenicali na poznámku, že by Vettel možná měl počkat na Alonsův odchod, než by případně přestoupil k Ferrari.

Šéf italské stáje odpovídal na otázky v rozhovoru, jehož účastníkem byl také Bernie Ecclestone. Ten si myslí, že pro Vettela čas ještě nenastal. "Neradil bych mu to (přestoupit), protože je pořád moc mladý! Jezdec obvykle končí kariéru u Ferrari, proto by k tomu jednoho dne mohlo dojít."

Když byl Domenicalimu předložen obrázek Vettela, na kterém byl pomocí fotomontáže oblečen do kombinézy Ferrari, reagoval slovy: "V životě byste nikdy neměli říkat nikdy!"

Šéf formule 1 se domnívá, že kdyby se měl Vettel skutečně potkat s Alonsem u Ferrari, komplikace by nenastaly. "Nebyl by to problém, oba pořád hledají nové výzvy a být ve stejném týmu by byla velká výzva. Oba by si mysleli, že můžou porazit jeden druhého, protože jsou si sami sebou jistí, a Stefano by udělal vše, co je třeba, aby měli stejné podmínky."

"Bylo by to stejné, jak to, co jsem udělal u Brabhamu v roce 1979 s Nikim Laudou a Nelsonem Piquetem. Řekl jsem jim: ´Chlapi, je to prosté, kdo z vás bude rychlejší, ten bude týmovou jedničkou.´"

Další článek: Okruh ve Valencii z pohledu pneumatik