Domecali se omluvil týmům za organizační problémy | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Foto: Getty Images / Chris Graythen

Domecali se omluvil týmům za organizační problémy

Letošní Velká cena Kanady se neobešla bez organizačních problémů.

Ačkoliv se z televizních obrazovek zdálo, že se letošní Velká cena Kanady obešla bez větších problém, přímo na místě tomu tak nebylo.

Problémů bylo hned několik, za což se jménem F1 týmům omluvil její šéf Stefano Domenicali.

Jak informoval Autosport, potíže se objevily například po selhání komunikace mezi zástupci okruhu a policií, což vedlo k omezení některých členů týmů, ale i hostů, když byl v pátek a v sobotu uzavřen vjezd na trať.

Připomeňme, že se okruh nachází na uměle vytvořeném ostrově Notre Dame, který byl vybudován na řece Svatého Vavřince a sloužil jako dějiště olympijských her v roce 1976.

Policisté však kvůli přetížení ostrova uzavřeli příjezdové mosty, přičemž závod během tří dnů přilákal rekordní návštěvnost 350 000 lidí.

Kvůli nedostatku vhodných parkovacích míst se VIP parkoviště proměnilo v bahenní lázeň, což vyvolalo zděšení hostů, kteří si zaplatili vysoké vstupné.

Mezi další problémy patřilo odhánění fanoušků během pátečních tréninků poté, co se objevily mylné informace, že byly jízdy pro tento den zrušeny kvůli silnému dešti. Trable postihly i televizní štáby, do jejichž zázemí zatékala voda.

Organizátorům závodu nevyšel ani závěr velké ceny, když se někteří diváci dostali na trať ještě předtím, než se všechny vozy dostaly do parc fermé.

Doporučujeme

Články odjinud