Domácímu vítězství mám nejblíž za poslední roky, věří Hamilton

Současná forma Mercedesu by měla Lewisi Hamiltonovi umožnit bojovat o druhé vítězství na domácím Silverstonu, hodně bude záležet na pneumatikách.
Domácímu vítězství mám nejblíž za poslední roky, věří Hamilton

Prvním předpokladem pro úspěch je duševní pohoda, která Hamiltonovi minulý závodní víkend scházela.

"Cítím se dobře, jsem opravdu spokojený," řekl. "Moje mysl byla (v Kanadě) trochu zatemněná. Na moji výkonnost a schopnost odvést práci to během víkendu nemělo moc dopady. Ale cítím se dobře. A těším se na tento víkend, až to začne."

Druhým předpokladem pro zisk dobrého výsledku je výkonná technika. "Myslím, že mám letos lepší auto, takže si myslím, že bychom měli být konkurenceschopnější než loni," hodnotil své šance. "Určitě jsem blíž (vítězství), než jsem byl posledních pár let, takže se těším na to, co auto odkáže. Myslím, že tam (v Silverstonu) auto pojede opravdu dobře."

Limitujícím faktorem by mohly být pneumatiky, ale britský pilot věří, že velké problémy mít Mercedes nebude, i když přiznává, že Silverstone bude od Barcelony první velký test práce s obutím.

"Uvidíme, jestli nám dělají potíže rychlé zatáčky, poukáží na problémy. Ale tady máte hned za všemi zatáčkami dobré rovinky, takže se snad budou pneumatiky trochu chladit. Možná na tom nebudeme tak špatně."

"Myslím, že jsme trochu pokročili s chlazením brzd a pneumatik. Pořád je to neznámá. Určitě si myslím, že budeme celý víkend konkurenceschopní, ale nevím, kde ztrácíme všechen čas v neděli."

"Auto se obvykle chová skvěle celý víkend. Jde jen o to, že jejich (Red Bull a Ferrari) auta jsou v neděli ještě lepší."

Další článek: Ferrari: Příští tři závody jsou důležité pro šampionát, potřebujeme výsledky

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10