Domácímu vítězství mám nejblíž za poslední roky, věří Hamilton

Současná forma Mercedesu by měla Lewisi Hamiltonovi umožnit bojovat o druhé vítězství na domácím Silverstonu, hodně bude záležet na pneumatikách.
Domácímu vítězství mám nejblíž za poslední roky, věří Hamilton

Prvním předpokladem pro úspěch je duševní pohoda, která Hamiltonovi minulý závodní víkend scházela.

"Cítím se dobře, jsem opravdu spokojený," řekl. "Moje mysl byla (v Kanadě) trochu zatemněná. Na moji výkonnost a schopnost odvést práci to během víkendu nemělo moc dopady. Ale cítím se dobře. A těším se na tento víkend, až to začne."

Druhým předpokladem pro zisk dobrého výsledku je výkonná technika. "Myslím, že mám letos lepší auto, takže si myslím, že bychom měli být konkurenceschopnější než loni," hodnotil své šance. "Určitě jsem blíž (vítězství), než jsem byl posledních pár let, takže se těším na to, co auto odkáže. Myslím, že tam (v Silverstonu) auto pojede opravdu dobře."

Limitujícím faktorem by mohly být pneumatiky, ale britský pilot věří, že velké problémy mít Mercedes nebude, i když přiznává, že Silverstone bude od Barcelony první velký test práce s obutím.

"Uvidíme, jestli nám dělají potíže rychlé zatáčky, poukáží na problémy. Ale tady máte hned za všemi zatáčkami dobré rovinky, takže se snad budou pneumatiky trochu chladit. Možná na tom nebudeme tak špatně."

"Myslím, že jsme trochu pokročili s chlazením brzd a pneumatik. Pořád je to neznámá. Určitě si myslím, že budeme celý víkend konkurenceschopní, ale nevím, kde ztrácíme všechen čas v neděli."

"Auto se obvykle chová skvěle celý víkend. Jde jen o to, že jejich (Red Bull a Ferrari) auta jsou v neděli ještě lepší."

Další článek: Ferrari: Příští tři závody jsou důležité pro šampionát, potřebujeme výsledky

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00