Domácí závod Red Bullu nevyšel: Ricciardo lituje prvního kola, Vettel nedojel

Red Bullu domácí závod nevyšel. Sebastiana Vettela opět zradila technika, jeho týmový kolega skončil až osmý.
Domácí závod Red Bullu nevyšel: Ricciardo lituje prvního kola, Vettel nedojel

Daniel Ricciardo je frustrován svými chybami, kterých se dopustil v prvním kole Velké ceny Rakouska, ve které nakonec dojel na osmé pozici.

Vítěz Velké ceny Kanady se kvalifikoval na pátou příčku, ovšem po prvním kole uzavíral nejlepší desítku. „Je to frustrující. Nikdy není příjemné se v prvním kole propadnout pořadím,” řekl Ricciardo.

„Samotný start byl jedním z těch našich lepších. V podstatě jsem se snažil projet vnějškem a to nebylo správné, jelikož když se dostanete na druhou stranu toho vyvýšeného obrubníku, tak na výjezdu hodně ztratíte. Na rovinkách jsme hodně ztráceli, což pro mě bylo frustrující.”

Na osmou pozici se Australan dostal předjetím Nica Hülkenberga po vnější straně ve čtvrté zatáčce posledního okruhu. „Ten manévr v posledním kole mi vrátil úsměv ve tváři, celkově to ale byl docela smolný závod. Celý den jsem neudělal skoro nic dobrého, tak jsem usoudil, že tentokrát něco udělat musím. Dostal jsem se za něj do závěsu, dostatečně se přiblížil a pomyslel si 'sakra, pojď do toho'.”

Vettel potřetí nedojel 

Třetím odstoupením v sezóně skončil závod pro jeho týmového kolegu Sebastiana Vettela, který zpomalil už ve druhém kole zřejmě kvůli elektrickému problému. Problém se mu následně podařilo vyřešit, ovšem přesto nakonec do cíle nedojel. Kromě toho v závodě Němec také kolidoval s Estebanem Gutiérrezem, při čemž si poškodil přední křídlo. „Někdy nemáte žádné problémy, jindy jich máte spoustu,” konstatoval Vettel.

„Zastavili jsme, jelikož jsme chtěli ušetřit pár kilometrů. Doufali jsme v safety car, který ale nevyjel. I tak jsme se toho dnes ale hodně naučili a je dobré, že pro nás Daniel získal nějaké body. Nebylo by dobré říct, že jsem si na to zvykl, ale samozřejmě jsme už měli dost problémů a jsem už klidnější, když se nějaký problém objeví.”

Šéf týmu Christian Horner k závodu dodal: „Sebastian ztratil výkon už v prvním kole kvůli elektrickému problému na motoru, jehož příčinu ještě musíme zjistit. Nedostatečná rychlost na rovinkách nám dnes opravdu škodila a i přes skvělé Danielovo předjetí v posledním kole byla osmá pozice pravděpodobně maximem.”

Diskuze (15) Další článek: Bottas: Tohle byl můj dosud nejlepší víkend
20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
20. dubna | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.
20. dubna | Tým Williams vloni vydělal 125,6 milionů liber (předloni to bylo 116,7 milionů). Za nárůstem jsou zřejmě peníze od… odkaz
20. dubna | Pro GP Francie nominovalo Pirelli ultraměkkou, superměkkou a měkkou směs.

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10