Domácí závod Red Bullu nevyšel: Ricciardo lituje prvního kola, Vettel nedojel

Red Bullu domácí závod nevyšel. Sebastiana Vettela opět zradila technika, jeho týmový kolega skončil až osmý.
Domácí závod Red Bullu nevyšel: Ricciardo lituje prvního kola, Vettel nedojel

Daniel Ricciardo je frustrován svými chybami, kterých se dopustil v prvním kole Velké ceny Rakouska, ve které nakonec dojel na osmé pozici.

Vítěz Velké ceny Kanady se kvalifikoval na pátou příčku, ovšem po prvním kole uzavíral nejlepší desítku. „Je to frustrující. Nikdy není příjemné se v prvním kole propadnout pořadím,” řekl Ricciardo.

„Samotný start byl jedním z těch našich lepších. V podstatě jsem se snažil projet vnějškem a to nebylo správné, jelikož když se dostanete na druhou stranu toho vyvýšeného obrubníku, tak na výjezdu hodně ztratíte. Na rovinkách jsme hodně ztráceli, což pro mě bylo frustrující.”

Na osmou pozici se Australan dostal předjetím Nica Hülkenberga po vnější straně ve čtvrté zatáčce posledního okruhu. „Ten manévr v posledním kole mi vrátil úsměv ve tváři, celkově to ale byl docela smolný závod. Celý den jsem neudělal skoro nic dobrého, tak jsem usoudil, že tentokrát něco udělat musím. Dostal jsem se za něj do závěsu, dostatečně se přiblížil a pomyslel si 'sakra, pojď do toho'.”

Vettel potřetí nedojel 

Třetím odstoupením v sezóně skončil závod pro jeho týmového kolegu Sebastiana Vettela, který zpomalil už ve druhém kole zřejmě kvůli elektrickému problému. Problém se mu následně podařilo vyřešit, ovšem přesto nakonec do cíle nedojel. Kromě toho v závodě Němec také kolidoval s Estebanem Gutiérrezem, při čemž si poškodil přední křídlo. „Někdy nemáte žádné problémy, jindy jich máte spoustu,” konstatoval Vettel.

„Zastavili jsme, jelikož jsme chtěli ušetřit pár kilometrů. Doufali jsme v safety car, který ale nevyjel. I tak jsme se toho dnes ale hodně naučili a je dobré, že pro nás Daniel získal nějaké body. Nebylo by dobré říct, že jsem si na to zvykl, ale samozřejmě jsme už měli dost problémů a jsem už klidnější, když se nějaký problém objeví.”

Šéf týmu Christian Horner k závodu dodal: „Sebastian ztratil výkon už v prvním kole kvůli elektrickému problému na motoru, jehož příčinu ještě musíme zjistit. Nedostatečná rychlost na rovinkách nám dnes opravdu škodila a i přes skvělé Danielovo předjetí v posledním kole byla osmá pozice pravděpodobně maximem.”

Diskuze (15) Další článek: Bottas: Tohle byl můj dosud nejlepší víkend
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00