Domácí závod Red Bullu nevyšel: Ricciardo lituje prvního kola, Vettel nedojel

Red Bullu domácí závod nevyšel. Sebastiana Vettela opět zradila technika, jeho týmový kolega skončil až osmý.
Domácí závod Red Bullu nevyšel: Ricciardo lituje prvního kola, Vettel nedojel

Daniel Ricciardo je frustrován svými chybami, kterých se dopustil v prvním kole Velké ceny Rakouska, ve které nakonec dojel na osmé pozici.

Vítěz Velké ceny Kanady se kvalifikoval na pátou příčku, ovšem po prvním kole uzavíral nejlepší desítku. „Je to frustrující. Nikdy není příjemné se v prvním kole propadnout pořadím,” řekl Ricciardo.

„Samotný start byl jedním z těch našich lepších. V podstatě jsem se snažil projet vnějškem a to nebylo správné, jelikož když se dostanete na druhou stranu toho vyvýšeného obrubníku, tak na výjezdu hodně ztratíte. Na rovinkách jsme hodně ztráceli, což pro mě bylo frustrující.”

Na osmou pozici se Australan dostal předjetím Nica Hülkenberga po vnější straně ve čtvrté zatáčce posledního okruhu. „Ten manévr v posledním kole mi vrátil úsměv ve tváři, celkově to ale byl docela smolný závod. Celý den jsem neudělal skoro nic dobrého, tak jsem usoudil, že tentokrát něco udělat musím. Dostal jsem se za něj do závěsu, dostatečně se přiblížil a pomyslel si 'sakra, pojď do toho'.”

Vettel potřetí nedojel 

Třetím odstoupením v sezóně skončil závod pro jeho týmového kolegu Sebastiana Vettela, který zpomalil už ve druhém kole zřejmě kvůli elektrickému problému. Problém se mu následně podařilo vyřešit, ovšem přesto nakonec do cíle nedojel. Kromě toho v závodě Němec také kolidoval s Estebanem Gutiérrezem, při čemž si poškodil přední křídlo. „Někdy nemáte žádné problémy, jindy jich máte spoustu,” konstatoval Vettel.

„Zastavili jsme, jelikož jsme chtěli ušetřit pár kilometrů. Doufali jsme v safety car, který ale nevyjel. I tak jsme se toho dnes ale hodně naučili a je dobré, že pro nás Daniel získal nějaké body. Nebylo by dobré říct, že jsem si na to zvykl, ale samozřejmě jsme už měli dost problémů a jsem už klidnější, když se nějaký problém objeví.”

Šéf týmu Christian Horner k závodu dodal: „Sebastian ztratil výkon už v prvním kole kvůli elektrickému problému na motoru, jehož příčinu ještě musíme zjistit. Nedostatečná rychlost na rovinkách nám dnes opravdu škodila a i přes skvělé Danielovo předjetí v posledním kole byla osmá pozice pravděpodobně maximem.”

Další článek: Bottas: Tohle byl můj dosud nejlepší víkend

14:43 | F1 bude GP Mexika vysílat přes Twitch, ale jen v Německu, Lucembursku, Švýcarsku, Dánsku, Norsku a Švédsku.
21. října | Nicholase Latifiho čekají tři první tréninky v řadě. Může to být příprava na příští rok. Latifi je favoritem na sedačku u Williamsu.
18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10