Dokument u Schumacherovi je hotov, premiéru odkládá koronavirus

Byl dokončen nový oficiální dokument o životě sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera. Datum jeho premiéry však stále není jasné.
Foto: Getty Images
Dokument u Schumacherovi je hotov, premiéru odkládá koronavirus | Foto: Getty Images

Film z dílny německého filmového studia B14 Film s názvem Schumacher se dostal do postprodukce už v květnu 2019 a původně měl být představen v prosinci téhož roku.

Dokončení filmu se však odkládalo, jelikož zpracování dosud nezveřejněných záběru ze Schumacherova soukromí trvalo déle. Schumacherova rodina, která na výrobu dokumentu dohlížela, je nyní spokojena a film může jít do kin.

Ačkoliv nyní je film již hotov, na premiéru si budou muset diváci kvůli současné pandemii koronaviru počkat.

„Film je dokončen. Korona situaci velmi ztížila. Z tohoto důvodu nemůžeme v tuto chvíli říct přesné datum a musíme vás požádat o trochu trpělivosti,“ řekla pro německý Express režisérka a producentka Vanessa Nockerová.

Kariéra Schumachera ve fotografiích 

Kariéra Schumachera ve fotografiích 

„Snímek ukazuje nejen Michaelovu jedinečnou kariéru, ale také ukáže mnoho aspektů tohoto všestranného muže. Nelítostného a odvážného pilota formule 1, ambiciózního sportovce, vynikajícího mechanika s jedinečným technickým nadáním, spolehlivého týmového hráče a milujícího otce,“ popsala dokument Schumacherova dlouholetá manažerka Sabine Kehmová.

Součástí dokumentu by měly být také rozhovory s Schumacherovou manželkou Corinnou, synem Mickem, dcerou Ginou-Marii a otcem Rolfem, které byly natočeny po vážné nehodě na lyžích v prosinci roku 2013, při kterých Michael Schumacher utrpěl vážná poranění mozku.

O jeho současném zdravotním stavu nejsou žádné oficiální informace, rodina se k situaci nevyjadřuje.

Synové šampionů ve F1. Mick Schumacher není první

Synové šampionů ve F1. Mick Schumacher není první

Benjamin Seikel, který s Nockerovou spolupracoval na filmu, poděkoval Schumacherově rodině a blízkým za pomoc při natáčení dokumentu.

„Jsme velmi rádi, že mezi námi a rodinou Michaela Schumachera a jeho managementem byla při výrobě tak důvěrná spolupráce. Bez jejich podpory by tento film nevznikl,“ řekl Seikel.

Schumacherův rekord sedmi titulů mistra světa F1, které získal mezi lety 1994 až 2004, v loňské sezóně vyrovnal Sir Lewis Hamilton. Od roku 2021 se příjmení Schumacher vrátí do formule 1, když za tým Haas bude závodit syn 52leté legendy Mick Schumacher.

EisKing 3: Skutečný příběh Michaela Schumachera: mýty, legendy a pravda

EisKing 3: Skutečný příběh Michaela Schumachera: mýty, legendy a pravda

Podle Binotta by Schumacher mohl do Ferrari přijít v roce 2023

Podle Binotta by Schumacher mohl do Ferrari přijít v roce 2023

Další článek: Vettelovi podle Wolffa pomůže změna týmu. Očekává od něj hodně

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00