Dokáže Red Bull v Německu zvítězit? Verstappen netuší

Red Bull se v Hockenheimu zdá být ve formě. Potvrdilo to i vítězství v obou pátečních volných trénincích. Zatím však není jasné, zda porazí silnou dvojici Mercedes a Ferrari.
Dokáže Red Bull v Německu zvítězit? Verstappen netuší

Max Verstappen (3./1.)

Nizozemský dravec vyhrál druhý trénink jen s minimálním náskokem na Lewise Hamiltona. Svůj čas nemohl zlepšit kvůli úniku oleje, po kterém strávil posledních 30 minut v boxech. Na otázku, zda si myslí, že Ferrari a Mercedes jsou k poražení, odpověděl následovně:

„To zatím nevím. Ve druhém tréninku jsem toho moc nenajezdil, ale mohu říct, že auto funguje dobře. Z toho mám samozřejmě radost, ale moudřejší budeme až po kvalifikaci. Můžeme se určitě ještě zlepšit, moje nejlepší kolo bylo trochu ovlivněné provozem. Doufám, že zítra budeme blízko za lídry a že nám bude počasí hrát do karet.

Máme za sebou povedený pátek. Lepší, než jsme čekali. Snad tedy dokážeme pokračovat ve stejném duchu i nadále.“

Daniel Ricciardo (1./13.)

Devětadvacetiletého pilota čeká penalizace na startu závodu kvůli výměně komponentů. Australan se na tento nemilý fakt připravil a těší se, že se v závodě bude dobře bavit.

„Naší dnešní prioritou bylo dobře nastavit auto na závod. V neděli budeme muset pár kluků předjet, tak jsme se na to chtěli připravit. Je vždy frustrující, když dostanete penalizaci. Měl jsem ale čas se na to psychicky připravit a vlastně se na ty bitvy docela těším.

Tušil jsem, že mě penalizace asi nemine. Pokusím se v závodě vyšplhat co nejvýš. Stupně vítězů by pro mě měly příchuť vítězství. To je můj cíl na tento víkend,“ řekl Ricciardo.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (24) Další článek: Ve druhém tréninku byl V Hockenheimu nejrychlejší Verstappen