Dokáže Red Bull v Německu zvítězit? Verstappen netuší

Red Bull se v Hockenheimu zdá být ve formě. Potvrdilo to i vítězství v obou pátečních volných trénincích. Zatím však není jasné, zda porazí silnou dvojici Mercedes a Ferrari.
Dokáže Red Bull v Německu zvítězit? Verstappen netuší

Max Verstappen (3./1.)

Nizozemský dravec vyhrál druhý trénink jen s minimálním náskokem na Lewise Hamiltona. Svůj čas nemohl zlepšit kvůli úniku oleje, po kterém strávil posledních 30 minut v boxech. Na otázku, zda si myslí, že Ferrari a Mercedes jsou k poražení, odpověděl následovně:

„To zatím nevím. Ve druhém tréninku jsem toho moc nenajezdil, ale mohu říct, že auto funguje dobře. Z toho mám samozřejmě radost, ale moudřejší budeme až po kvalifikaci. Můžeme se určitě ještě zlepšit, moje nejlepší kolo bylo trochu ovlivněné provozem. Doufám, že zítra budeme blízko za lídry a že nám bude počasí hrát do karet.

Máme za sebou povedený pátek. Lepší, než jsme čekali. Snad tedy dokážeme pokračovat ve stejném duchu i nadále.“

Daniel Ricciardo (1./13.)

Devětadvacetiletého pilota čeká penalizace na startu závodu kvůli výměně komponentů. Australan se na tento nemilý fakt připravil a těší se, že se v závodě bude dobře bavit.

„Naší dnešní prioritou bylo dobře nastavit auto na závod. V neděli budeme muset pár kluků předjet, tak jsme se na to chtěli připravit. Je vždy frustrující, když dostanete penalizaci. Měl jsem ale čas se na to psychicky připravit a vlastně se na ty bitvy docela těším.

Tušil jsem, že mě penalizace asi nemine. Pokusím se v závodě vyšplhat co nejvýš. Stupně vítězů by pro mě měly příchuť vítězství. To je můj cíl na tento víkend,“ řekl Ricciardo.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (24) Další článek: Ve druhém tréninku byl V Hockenheimu nejrychlejší Verstappen
13:52 | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
11:45 | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10