Dokáže Red Bull v Německu zvítězit? Verstappen netuší

Red Bull se v Hockenheimu zdá být ve formě. Potvrdilo to i vítězství v obou pátečních volných trénincích. Zatím však není jasné, zda porazí silnou dvojici Mercedes a Ferrari.
Dokáže Red Bull v Německu zvítězit? Verstappen netuší

Max Verstappen (3./1.)

Nizozemský dravec vyhrál druhý trénink jen s minimálním náskokem na Lewise Hamiltona. Svůj čas nemohl zlepšit kvůli úniku oleje, po kterém strávil posledních 30 minut v boxech. Na otázku, zda si myslí, že Ferrari a Mercedes jsou k poražení, odpověděl následovně:

„To zatím nevím. Ve druhém tréninku jsem toho moc nenajezdil, ale mohu říct, že auto funguje dobře. Z toho mám samozřejmě radost, ale moudřejší budeme až po kvalifikaci. Můžeme se určitě ještě zlepšit, moje nejlepší kolo bylo trochu ovlivněné provozem. Doufám, že zítra budeme blízko za lídry a že nám bude počasí hrát do karet.

Máme za sebou povedený pátek. Lepší, než jsme čekali. Snad tedy dokážeme pokračovat ve stejném duchu i nadále.“

Daniel Ricciardo (1./13.)

Devětadvacetiletého pilota čeká penalizace na startu závodu kvůli výměně komponentů. Australan se na tento nemilý fakt připravil a těší se, že se v závodě bude dobře bavit.

„Naší dnešní prioritou bylo dobře nastavit auto na závod. V neděli budeme muset pár kluků předjet, tak jsme se na to chtěli připravit. Je vždy frustrující, když dostanete penalizaci. Měl jsem ale čas se na to psychicky připravit a vlastně se na ty bitvy docela těším.

Tušil jsem, že mě penalizace asi nemine. Pokusím se v závodě vyšplhat co nejvýš. Stupně vítězů by pro mě měly příchuť vítězství. To je můj cíl na tento víkend,“ řekl Ricciardo.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ve druhém tréninku byl V Hockenheimu nejrychlejší Verstappen

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00