Dohodu o omezení zdrojů jsme neporušili, brání se Red Bull

Mistři světa z týmu Red Bull Racing popřeli spekulaci, kterou přinesl bývalý prezident FIA Max Mosley o nedodržení Dohody o omezení zdrojů z jejich strany.
Dohodu o omezení zdrojů jsme neporušili, brání se Red Bull

Mosley na konci minulého roku prohlásil, že jediná efektivní cesta k úsporám ve formuli 1 vede přes rozpočtový strop. Dohodu o omezení zdrojů, která je jistou formou dílčích stropů ve vybraných oblastech výdajů, označil za nevhodnou a dodal, že podle jeho informací ji Red Bull Racing stejně nedodržel.

"V rozporu se spekulacemi jsme Dohodu o omezení zdrojů v roce 2010 zcela dodrželi," reagoval šéf týmu Christian Horner pro Autosport. "Red Bull Racing měl asi až třetí nebo čtvrtý největší rozpočet ve formuli 1. Dosáhli jsme velké efektivity při redukci počtu zaměstnanců a ve výdajích."

Horner zdůraznil, že Red Bull Dohodu o omezení zdrojů zcela podporuje, přičemž nechce, aby se všechny úspory točily jen kolem pohonných jednotek, šetřit je podle něj třeba rovnoměrně všude.

Diskuze (25) Další článek: Stalo se toho tolik, že se to ani nedá pořádně zapamatovat
16:32 | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
10:49 | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.
21. ledna | HWA bude spolupracovat ve F2 s týmem Arden. Šance pro juniory Mercedesu...
20. ledna | Objevují se spekulace, že manažerem Micka Schumachera bude N. Todt.