Dohoda Red Bullu a Astonu Martin. Dan Fallows nastoupí k Astonu v dubnu

Vloni v červnu bylo potvrzeno, že šéf aerodynamiků Red Bull Dan Fallows přestoupí k Astonu Martin.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Dohoda Red Bullu a Astonu Martin. Dan Fallows nastoupí k Astonu v dubnu | Foto: Getty Images / Lars Baron

Dan Fallows pracuje u Red Bullu od roku 2006. V roce 2014 se stal předmět sporu mezi Red Bullem a McLarenem. Chtěl odejít z Red Bullu a hledat nové výzvy ve Wokingu. Následně si to ale rozmyslel, což se samozřejmě McLarenu vůbec nelíbilo. Celá věc měla skončit před soudem, ale nakonec došlo mezi oběma týmy k dohodě.

Ani tentokrát se to neobešlo bez problémů. Fallows měl totiž s Red Bullem smlouvu do poloviny roku 2023 a tým trval na jejím dodržení.

V úterý večer však vydaly oba týmy společné prohlášení. Fallows nastoupí k Astonu Martin od 2. dubna. Stane se technickým ředitelem týmu.

„Rádi bychom Danovi poděkovali za mnoho let vynikající služby a přejeme mu hodně štěstí do budoucna,“ uvedl Christian Horner.

„Jsme rádi, že jsme dosáhli dohody s Red Bullem, která Dana předčasně uvolňuje z jeho smlouvy, a těšíme se, až se k týmu připojí,“ uvedl Martin Whitmarsh, generální ředitel skupiny Aston Martin Performance Technologies.

„V Red Bull Racing jsem si užil mnoho šťastných let a jsem hrdý na to, čeho jsme dosáhli. Těším se na příští sezónu a novou výzvu,“ řekl Dan Fallows.

Andy Green, který byl dosud technickým ředitelem Aston Martinu, se přesune na novou pozici vedoucího technického oddělení. 

Další článek: Vůz Ferrari by mohl být letos tmavší. Ale až od druhých testů

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00