Dohoda o omezení zdrojů je zkouškou důvěry mezi týmy, říká Ferrari

Šéf Ferrari Stefano Domenicali stále není spokojený s fungováním Dohody o omezení zdrojů. Týmy podle něj potřebují dále jednat a prosadit jasnější pravidla, jinak bude zpochybněna jejich spolupráce v rámci FOTA.
Dohoda o omezení zdrojů je zkouškou důvěry mezi týmy, říká Ferrari

Týmy v posledních týdnech několikrát jednaly na téma Dohody o omezení zdrojů (RRA), protože její dodržování není přísně kontrolováno, takže vznikají různá podezření o jejím porušování.

Poslední jednání se uskutečnilo v Koreji, ale uspokojivé závěry nepřineslo, alespoň z pohledu Ferrari. "O RRA jsme řekli, že jsme podle nás v situaci, kdy se buď vydáme určitým směrem, nebo uznáme, že si týmy vzájemně nedůvěřují, což by nebylo dobré," cituje Domenicaliho Autosport. "Takže jsme hovořili o tom, že v Abú Zabí budeme muset nalézt řešení, konečné řešení."

Podle šéfů několika týmů by pochybnosti vyvrátily kontroly hospodaření týmů a dodržování RRA. Nejdříve je ale třeba nalézt shodu o konkrétních opatřeních. Pokud se to nepodaří, bude podle Domenicaliho zpochybněna veškerá spolupráce týmů.

"Dále jsme řekli, že pokud tu bude v rámci FOTA (Asociace týmů formule 1) tato nedůvěra, tak k čemu nám FOTA bude?" ptal se řečnicky Domenicali. "Víme, proč byla FOTA založena, a je třeba si říct, jestli ji stále potřebujeme. Jaké jsou budoucí cíle FOTA, jestli má FOTA vůbec nějakou budoucnost?"

"Je třeba to řešit konstruktivně, velmi otevřeně. To jsou podle mě témata, o kterých je třeba v příštích týdnech diskutovat. O RRA buď nalezneme shodu, nebo uvidíme."

Diskuze (6) Další článek: Red Bull: Vozy 2012 budou úplně jiné, takže bude těžké zůstat na vrcholu
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00