Dohoda o omezení zdrojů je zkouškou důvěry mezi týmy, říká Ferrari

Šéf Ferrari Stefano Domenicali stále není spokojený s fungováním Dohody o omezení zdrojů. Týmy podle něj potřebují dále jednat a prosadit jasnější pravidla, jinak bude zpochybněna jejich spolupráce v rámci FOTA.
Dohoda o omezení zdrojů je zkouškou důvěry mezi týmy, říká Ferrari

Týmy v posledních týdnech několikrát jednaly na téma Dohody o omezení zdrojů (RRA), protože její dodržování není přísně kontrolováno, takže vznikají různá podezření o jejím porušování.

Poslední jednání se uskutečnilo v Koreji, ale uspokojivé závěry nepřineslo, alespoň z pohledu Ferrari. "O RRA jsme řekli, že jsme podle nás v situaci, kdy se buď vydáme určitým směrem, nebo uznáme, že si týmy vzájemně nedůvěřují, což by nebylo dobré," cituje Domenicaliho Autosport. "Takže jsme hovořili o tom, že v Abú Zabí budeme muset nalézt řešení, konečné řešení."

Podle šéfů několika týmů by pochybnosti vyvrátily kontroly hospodaření týmů a dodržování RRA. Nejdříve je ale třeba nalézt shodu o konkrétních opatřeních. Pokud se to nepodaří, bude podle Domenicaliho zpochybněna veškerá spolupráce týmů.

"Dále jsme řekli, že pokud tu bude v rámci FOTA (Asociace týmů formule 1) tato nedůvěra, tak k čemu nám FOTA bude?" ptal se řečnicky Domenicali. "Víme, proč byla FOTA založena, a je třeba si říct, jestli ji stále potřebujeme. Jaké jsou budoucí cíle FOTA, jestli má FOTA vůbec nějakou budoucnost?"

"Je třeba to řešit konstruktivně, velmi otevřeně. To jsou podle mě témata, o kterých je třeba v příštích týdnech diskutovat. O RRA buď nalezneme shodu, nebo uvidíme."

Další článek: Red Bull: Vozy 2012 budou úplně jiné, takže bude těžké zůstat na vrcholu

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen