Dodávání motorů McLarenu vytváří podle Prosta na Renault pozitivní tlak

Čtyřnásobný mistr světa formule 1 Alain Prost se domnívá, že dohoda Renaultu a McLarenu o dodávání pohonných jednotek týmu z Wokingu v příští sezóně vytvoří na tovární tým francouzské automobilky "pozitivní tlak".
Dodávání motorů McLarenu vytváří podle Prosta na Renault pozitivní tlak

Renault dodává motory Red Bullu, který s nimi závodí pod označením TAG Heuer. Od příští sezóny bude Renault pohánět také mclareny. Prost, který působí u Renaultu v roli poradce, v tom ale vidí jen pozitiva.

„Vytvoří to tlak,“ řekl Prost Autosportu. „Ve startovním poli budeme mít o jednoho soupeře navíc. Víme o tom a doufáme, že to bude pozitivní tlak. Faktem je, že musíme porazit všechny.“

Renault si díky Niku Hülkenbergovi v posledním závodě sezóny v Abú Dhabí zajistil konečnou šestou pozici v Poháru konstruktérů.

„Pokud uděláte nějaký závěr ze sezóny, tak šesté místo není tak špatné,“ dodal Prost. „Na konci druhé části sezóny jsme byli velmi blízko tomu být většinou čtvrtým nejlepším týmem z pohledu výkonnosti.“

„Měli jsme problémy se spolehlivostí, a když máte problémy se spolehlivostí, tak musíte upustit z pohledu výkonnosti. Není to omluva, v Abú Dhabí jsme ale ukázali, že dokážeme odvést dobrou práci i navzdory tlaku, kterému jsme čelili.“

Renault už má plán pro testy: jezdit, jezdit a jezdit

Renault už má plán pro testy: jezdit, jezdit a jezdit

„Ztráta na čelo je stále velká, ve všech oblastech se ale snažíme postupně zlepšovat, což je velice pozitivní. Chystáme se zlepšit také výkonnost motoru, což je ale vždy riziko.“

Posunem ze sedmého na šesté místo v Poháru konstruktérů získal Renault navíc 6,5 milionu dolarů, což je podle Prosta i pro tovární tým velká podpora.

„Peníze jsou důležité, protože když máte více peněz, tak ostatní týmy jich mají méně!“ řekl.

„Faktem také je, že poslední závod je velmi důležitý. Dává to lidem motivaci do zimy, cítí se být méně pod tlakem a v práci jsou šťastnější.“

Roli v zisku konečné šesté příčky sehrál také Carlos Sainz Jr., který v průběhu sezóny u Renaultu nahradil Jolyona Palmera. Španěl bude v Renaultu působit také příští rok.

„Bylo to pro nás velmi důležité. Samozřejmě nevíme, zda si ho na konci roku 2018 udržíme, ale museli jsme se takto rozhodnout, protože zatím nejsme v pozici, abychom byli mistry světa. Musíme jít krok za krokem.“

„Uvidíme, jaká bude příští rok situace na trhu, je to otevřené. My se musíme soustředit na práci s Carlosem a Nikem.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Během těžkých momentů zůstal silný, pochvaluje si na Verstappenovi Horner

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10