Dodatečné penalizace pro Maldonada a Alguersuariho

Během Velké ceny Abú Zabí se s penalizacemi roztrhl pytel a v trendu rozdávání trestů stewardi pokračovali i po skončení závodu. Za ignorování modrých vlajek byli dodatečně potrestáni Alguersuari a Maldonado.
Dodatečné penalizace pro Maldonada a Alguersuariho

Pastor Maldonado a Jaime Alguersuari byli po skončení Velké ceny Abú Zabí zavoláni ke stewardům, aby vysvětlili, proč během závodu nepustili jasně rychlejší dvojici bojujících jezdců -  Marka Webbera a Felipeho Massu.

Po zvážení všech okolností se komisaři rozhodli udělit oběma jezdcům trest. Vzhledem k tomu, že penalizace byla udělena až po skončení závodu, navýší se výsledný čas jezdců právě o dobu, kterou by zabralo plnění uloženého trestu.

Alguersuarimu byla udělena penalizace průjezd boxovou uličkou, takže se k jeho výslednému času přičte dvacet sekund.

Vzhledem k tomu, že si Maldonado za ignorování modrých vlajek už jeden trest odpykal během závodu, dostal teď o něco tvrdší trest než Alguersuari. Penalizace stop-go (průjezd boxy se zastavením) se tak změnila v dalších třicet sekund navíc k Maldonadově výslednému času.

Obě penalizace ovšem nijak neovlivní pořadí jezdců, Maldonado tedy zůstává čtrnáctý, Alguersuari pak o jedno místo za ním.

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Webber, nejrychlejší zastávky měl Hamilton

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10