Dodatečné penalizace pro Maldonada a Alguersuariho

Během Velké ceny Abú Zabí se s penalizacemi roztrhl pytel a v trendu rozdávání trestů stewardi pokračovali i po skončení závodu. Za ignorování modrých vlajek byli dodatečně potrestáni Alguersuari a Maldonado.
Dodatečné penalizace pro Maldonada a Alguersuariho

Pastor Maldonado a Jaime Alguersuari byli po skončení Velké ceny Abú Zabí zavoláni ke stewardům, aby vysvětlili, proč během závodu nepustili jasně rychlejší dvojici bojujících jezdců -  Marka Webbera a Felipeho Massu.

Po zvážení všech okolností se komisaři rozhodli udělit oběma jezdcům trest. Vzhledem k tomu, že penalizace byla udělena až po skončení závodu, navýší se výsledný čas jezdců právě o dobu, kterou by zabralo plnění uloženého trestu.

Alguersuarimu byla udělena penalizace průjezd boxovou uličkou, takže se k jeho výslednému času přičte dvacet sekund.

Vzhledem k tomu, že si Maldonado za ignorování modrých vlajek už jeden trest odpykal během závodu, dostal teď o něco tvrdší trest než Alguersuari. Penalizace stop-go (průjezd boxy se zastavením) se tak změnila v dalších třicet sekund navíc k Maldonadově výslednému času.

Obě penalizace ovšem nijak neovlivní pořadí jezdců, Maldonado tedy zůstává čtrnáctý, Alguersuari pak o jedno místo za ním.

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Webber, nejrychlejší zastávky měl Hamilton

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00