Dodatečné penalizace pro Maldonada a Alguersuariho

Během Velké ceny Abú Zabí se s penalizacemi roztrhl pytel a v trendu rozdávání trestů stewardi pokračovali i po skončení závodu. Za ignorování modrých vlajek byli dodatečně potrestáni Alguersuari a Maldonado.

Pastor Maldonado a Jaime Alguersuari byli po skončení Velké ceny Abú Zabí zavoláni ke stewardům, aby vysvětlili, proč během závodu nepustili jasně rychlejší dvojici bojujících jezdců -  Marka Webbera a Felipeho Massu.

Po zvážení všech okolností se komisaři rozhodli udělit oběma jezdcům trest. Vzhledem k tomu, že penalizace byla udělena až po skončení závodu, navýší se výsledný čas jezdců právě o dobu, kterou by zabralo plnění uloženého trestu.

Alguersuarimu byla udělena penalizace průjezd boxovou uličkou, takže se k jeho výslednému času přičte dvacet sekund.

Vzhledem k tomu, že si Maldonado za ignorování modrých vlajek už jeden trest odpykal během závodu, dostal teď o něco tvrdší trest než Alguersuari. Penalizace stop-go (průjezd boxy se zastavením) se tak změnila v dalších třicet sekund navíc k Maldonadově výslednému času.

Obě penalizace ovšem nijak neovlivní pořadí jezdců, Maldonado tedy zůstává čtrnáctý, Alguersuari pak o jedno místo za ním.

Diskuze (25) Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Webber, nejrychlejší zastávky měl Hamilton
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.