Dočká se Larson testu ve voze F1? Až nastane správný čas, tak proč ne, říká ředitel McLarenu

Dočká se Larson testu ve voze F1? Až nastane správný čas, tak proč ne, říká ředitel McLarenu

Hvězda seriálu seriálu NASCAR Cup Series Kyle Larson během uplynulé neděle debutovala ve formulovém šampionátu IndyCar. Dočká se i jízdy s vozem F1?

Jednatřicetiletý Kyle Larson patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější jezdce seriálu NASCAR Cup Series, který v roce 2021 dokonce celkově vyhrál. Kalifornský rodák je navíc skvělým univerzálem, když se v minulosti prosadil i ve vytrvalostních závodech (za zmínku stojí především triumf ve 24hodinovce v Daytoně).

Během uplynulé neděle Larson debutoval i ve formulovém šamponiátu IndyCar poté, co se zúčastnil prestižního závodu Indianapolis 500.

A nutno říct, že se navzdory minimu zkušeností s monopsty neztratil –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ve voze připraveném týmem Arrow McLaren zazářil především v kvalifikaci, ve které obsadil pátou příčku. V samotném závodě, který byl kvůli dešti odložen (a kvůli čemuž Larson nestihl pozdější závod NASCAR v Charlotte), pak obsadil 18. pozici, přičemž dojel ve stejném kole jako vítěz.

Vzhledem k tomu, že jsou Larsonovy výkony velmi vysoko hodnoceny, a to i konkurenty –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ pilot IndyCar Alexander Rossi jej dokonce přirovnal k Maxi Verstappenovi –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ byl výkonný ředitel McLarenu Zak Brown dotázán na možnost, zda by se Američan mohl dočkat jízdy s vozem F1.

„Až přijde správný čas, tak bych to rád umožnil. Chtěl bych ho vidět ve voze formule 1,“ uvedl Brown, kterého cituje web The Race.

„Vlastně jsem o tom s Kylem už mluvil. Myslím, že by se to ode mě dalo očekávat. Nemusel jsem to však dělat proto, abych ho přiměl jet za nás v Indy. Je to úžasný talent. Myslím, že by si vedl dobře,“ uvedl boss McLarenu, který provozuje svůj tým nejen v F1, ale i v IndyCar.

Doporučujeme

Články odjinud