Dobrá kvalifikace nám nebude stačit ani v Monaku, říká Mercedes

Startovní pozice jsou v Monaku zřejmě nejdůležitější ze všech závodů, ale ani na tomto městském okruhu nezaručují vítězství, zvlášť ne v případě Mercedesu.
Dobrá kvalifikace nám nebude stačit ani v Monaku, říká Mercedes

Tým z Brackley vyhrál poslední tři kvalifikace, ale v závodech mívá problémy s pneumatikami a pozice ztrácí. Obává se, aby podobně nedopadl v Monaku.

"V současnosti máme velmi dobré auto pro kvalifikaci, což v Monaku pomáhá, jelikož je to nejdůležitější kvalifikace roku, pozice jsou velmi důležité," řekl Nico Rosberg. "Takže nám to tam může být užitečné, ale je tam tolik neznámých, hlavně s pneumatikami, takže si budeme muset počkat a uvidíme."

Hamilton vidí klíč k úspěchu v nastavení vozu na neděli. "Kvalifikace a zisk co nejlepší pozice jsou v Monaku asi ještě důležitější než na ostatních tratích, ale my musíme zůstat soustředění na závod a dál pracovat na zlepšení naší závodní rychlosti. Všichni pracují tvrdě a já vím, že to můžeme dokázat."

Šéf týmu Ross Brawn ujistil, že tým bude pracovat na rychlosti na dlouhé vzdálenosti. "Inženýři se soustředí na získání maxima z našeho vozu na této pomalé a hrbolaté trati, samozřejmě se zvlášť zaměříme na konzistenci a výdrž pneumatik."

"Mezitím v Brackley a Brixworthu pokračuje naše práce na úplném pochopení důvodů našeho podprůměrného závodního výkonu v Barceloně, abychom vyvinuli příslušná řešení pro nadcházející okruhy, kde by užití pneumatik pro nás znovu mohlo být omezující."

Monako sice není náročné na pneumatiky, ale ani to Mercedesu nebude stačit na úspěch, pokud se v práci s obutím nezlepší, dodal sportovní šéf německé automobilky Toto Wolff. "Všem v týmu je zřejmé, že i když teď máme silné auto, nedokážeme tu výkonnost pořádně využít v neděli odpoledne."

"I když je předjíždění v Monaku těžké, nemůžeme si dovolit zahálet v oblasti využití pneumatik a budeme muset být mnohem lepší než v Barceloně, abychom dosáhli dobrého výsledku. V posledních třech závodech jsme bodovali jen s jedním vozem, a to je něco, co musíme rychle zlepšit, počínaje příštím víkendem v Monte Carlu."

Další článek: Renaultu by stačily tři týmy, Honda může získat nové zákazníky

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00