Dobrá kvalifikace nám nebude stačit ani v Monaku, říká Mercedes

Startovní pozice jsou v Monaku zřejmě nejdůležitější ze všech závodů, ale ani na tomto městském okruhu nezaručují vítězství, zvlášť ne v případě Mercedesu.
Dobrá kvalifikace nám nebude stačit ani v Monaku, říká Mercedes

Tým z Brackley vyhrál poslední tři kvalifikace, ale v závodech mívá problémy s pneumatikami a pozice ztrácí. Obává se, aby podobně nedopadl v Monaku.

"V současnosti máme velmi dobré auto pro kvalifikaci, což v Monaku pomáhá, jelikož je to nejdůležitější kvalifikace roku, pozice jsou velmi důležité," řekl Nico Rosberg. "Takže nám to tam může být užitečné, ale je tam tolik neznámých, hlavně s pneumatikami, takže si budeme muset počkat a uvidíme."

Hamilton vidí klíč k úspěchu v nastavení vozu na neděli. "Kvalifikace a zisk co nejlepší pozice jsou v Monaku asi ještě důležitější než na ostatních tratích, ale my musíme zůstat soustředění na závod a dál pracovat na zlepšení naší závodní rychlosti. Všichni pracují tvrdě a já vím, že to můžeme dokázat."

Šéf týmu Ross Brawn ujistil, že tým bude pracovat na rychlosti na dlouhé vzdálenosti. "Inženýři se soustředí na získání maxima z našeho vozu na této pomalé a hrbolaté trati, samozřejmě se zvlášť zaměříme na konzistenci a výdrž pneumatik."

"Mezitím v Brackley a Brixworthu pokračuje naše práce na úplném pochopení důvodů našeho podprůměrného závodního výkonu v Barceloně, abychom vyvinuli příslušná řešení pro nadcházející okruhy, kde by užití pneumatik pro nás znovu mohlo být omezující."

Monako sice není náročné na pneumatiky, ale ani to Mercedesu nebude stačit na úspěch, pokud se v práci s obutím nezlepší, dodal sportovní šéf německé automobilky Toto Wolff. "Všem v týmu je zřejmé, že i když teď máme silné auto, nedokážeme tu výkonnost pořádně využít v neděli odpoledne."

"I když je předjíždění v Monaku těžké, nemůžeme si dovolit zahálet v oblasti využití pneumatik a budeme muset být mnohem lepší než v Barceloně, abychom dosáhli dobrého výsledku. V posledních třech závodech jsme bodovali jen s jedním vozem, a to je něco, co musíme rychle zlepšit, počínaje příštím víkendem v Monte Carlu."

Další článek: Renaultu by stačily tři týmy, Honda může získat nové zákazníky

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.