Do závodů bych mohl naskočit klidně hned, říká Bottas

Valtteri Bottas se domnívá, že coby testovací jezdec dozrál natolik, že je připraven začít ve formuli 1 svoji kariéru závodního pilota.
Do závodů bych mohl naskočit klidně hned, říká Bottas

Bottas je dlouhodobě záložníkem Williamsu, pro tým z Grove jezdí v pátečních trénincích a testuje, naposledy minulý týden v Silverstonu. Věří, že se přípravná část jeho působení v královně motorsportu chýlí ke konci.

"Chtěl bych závodní sedačku ve formuli 1, to je můj další cíl," řekl pro Autosport. "Myslím, že příští sezónu budu připravený, nebo dokonce i teď, kdyby mě někdo požádal, abych závodil, určitě bych to udělal."

"Rád bych do vozu usedl. Ale pokaždé, když v něm jsem, se učím a neustále se zlepšuji. Ovšem v jistou chvíli musíte nastoupit do svého prvního závodu."

A závody jsou přesně to, co Finovi schází. Letos se neúčastní žádné nižší formulové série a stoprocentně se věnuje práci testovacího jezdce Williamsu.

"Závodění mi chybí, protože ho dělám celý život, ale myslím, že jeden rok mimo je v pořádku," uvedl. "Naším hlavním cílem je závodní sedačka, ale pokud ji nezískám, tak budu muset dál jezdit. Mám čas, je mi 22 let a ideální je zůstat tady."

Další článek: Stella srovnal Schumachera, Räikkönena a Alonsa