Do Williamsu se skvěle hodím, věří Lynn

Alex Lynn věří, že by v příštím roce výborně zapadl do Williamsu coby závodní pilot.
Do Williamsu se skvěle hodím, věří Lynn

22letý Brit, kterému v letošním ročníku šampionátu GP2 zatím patří devátá pozice, je v současné době vývojovým jezdcem Williamsu ve formuli 1.

Lynn už monopost F1 testoval a s týmem úzce spolupracuje. Oběma současným závodním jezdcům Felipemu Massovi a Valtterimu Bottasovi navíc na konci sezóny končí smlouva.

Lynn si přitom není jistý, zda by pro něj bylo lepší možností jít přímo do Williamsu, nebo pro začátek do jiného týmu, do kterého by jej tým z Grove zatím poslal.

„Opravdu chci zůstat součástí Williamsu, byl bych spokojen i s tím, kdyby si mě podrželi pod smlouvou a poslali do jiného týmu. Mým hlavním cílem ale je dostat se do hlavního týmu, to bych skutečně rád,“ řekl Lynn.

„Britský jezdec, britský tým. Jsem mladý, rychlý, hladový. Myslím, že se tam skvěle hodím. Nevím, jestli k tomu dojde nebo ne, chtěl bych ale zůstat s tímhle týmem a pokud mě umístí ve formuli 1 někam jinam, abych ukázal, co umím a něco se naučil, pak v pořádku. I to je pro mě skvělé.“

Lynn letos jezdí v GP2 druhou sezónu. V této fázi své kariéry se podle svých slov zaměřuje pouze na zajištění si místa ve F1.

„Samozřejmě, o tom to je,“ dodal Brit. „Rozhodně, tohle chci. Vždy jsem se chtěl stát pilotem je formuli 1 a jednoho dne také mistrem světa. Jsem tady proto, abych dokázal, že na to mám.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Jediná věc podle Sebastiana Vettela

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10